Tesla flink onderuit op roodgekleurd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies gesloten. De producent van elektrische auto's Tesla was een opvallende daler na berichten dat topman Elon Musk wel 10 procent van de banen wil schrappen bij het bedrijf. Daarnaast ging de aandacht van beleggers op Wall Street uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit bleek dat er in mei een stuk meer banen bij kwamen dan voorzien. Het rapport kan van invloed zijn op de beslissing van de centralebankenkoepel Federal Reserve om de rentes sterker te verhogen.
De Dow-Jonesindex eindigde met een min van 1,1 procent op 32.899,70 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 1,6 procent omlaag tot 4108,54 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 2,5 procent tot 12.012,73 punten.
Tesla leverde meer dan 9 procent in. Musk zou in een e-mail naar andere leidinggevenden van Tesla hebben gezegd af te willen van een tiende van het personeel. Musk zegt een slecht gevoel te hebben over de economie, wat ingrijpen in het personeelsbestand moet rechtvaardigen. Bij het autoconcern werken wereldwijd ongeveer 110.000 mensen. Ook andere in New York genoteerde producenten van elektrische auto's gingen onderuit. Nikola en Rivian daalden tot 8 procent.
Banengroei
De banengroei in mei in de Verenigde Staten viel met 390.000 arbeidsplaatsen veel hoger uit dan verwacht. Op de markten wordt er nog altijd rekening mee gehouden dat de Fed de rente in zowel juni als juli verder verhoogt, ondanks de impact die de rentestappen zouden kunnen hebben op de economische groei.
Twitter steeg 0,6 procent. De overname van het socialmediabedrijf door miljardair Musk is weer wat dichterbij gekomen. Een wachttijd van dertig dagen is verstreken en dat was een voorwaarde voor het sluiten van de deal ter waarde van 44 miljard dollar.
Okta
De maker van authenticatie- en autorisatiediensten Okta klom 5 procent, dankzij goede kwartaalcijfers. Webwinkel Amazon zakte 2,5 procent. Dave Clark, het hoofd van de wereldwijde consumentenactiviteiten van Amazon, gaat per 1 juli vertrekken. Clark heeft 23 jaar bij Amazon gewerkt.
De euro was 1,0721 dollar waard, net als bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder op 120,41 dollar. Brentolie klom 3,2 procent naar 121,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
13 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israƫl gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
16 uur geleden