Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla flink omhoog op Wall Street na mijlpaal in China

Tesla flink omhoog op Wall Street na mijlpaal in China

NEW YORK (ANP) - Tesla was maandag een grote winnaar op Wall Street. Beleggers reageerden enthousiast op een mijlpaal van de fabrikant van elektrische auto's met zijn fabriek in Shanghai. Verder ging de aandacht op de aandelenmarkt in New York vooral naar olieproducenten. Die gingen onderuit na een stevige daling van de olieprijzen.

Tesla won meer dan 3 procent. In Shanghai rolden al 1 miljoen auto's van de band sinds de productie eind 2019 begon, meldde Tesla-topman Elon Musk via Twitter. In totaal heeft Tesla al meer dan 3 miljoen auto's gebouwd, voegde Musk daaraan toe. De fabriek in Shanghai was de eerste van Tesla buiten de Verenigde Staten. Inmiddels heeft het Amerikaanse bedrijf ook een fabriek in Duitsland.

Olieconcerns als ExxonMobil, Chevron, Marathon Oil en Occidental Petroleum zakten juist tot meer dan 2 procent, terwijl Amerikaanse olie en Brentolie rond de 3,5 procent zakten. De lagere olieprijzen hangen samen met tegenvallende economische cijfers uit China. Beleggers vrezen daardoor dat China minder olie zal afnemen. Ook zou het aanbod van olie kunnen toenemen als Iran en de Verenigde Staten akkoord gaan met het voorstel van de Europese Unie om het atoomakkoord uit 2015 nieuw leven in te blazen. De sancties op de Iraanse olie-export zouden daarmee komen te vervallen.

Inflatiecijfers

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen licht vooruit na de recente sterke opmars die volgde op meevallende Amerikaanse inflatiecijfers. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 33.912,44 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4297,14 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,6 procent bij op 13.128,05 punten.

Uber bleef vrijwel vlak nadat het technologiebedrijf bekendmaakte zijn prijzen in het Verenigd Koninkrijk met circa 5 procent te verhogen. Het idee achter de stap is dat Uber-chauffeurs dan meer kunnen verdienen. Het bedrijf achter de bekende taxi-app hoopt zo meer Britse chauffeurs te trekken, iets wat heel lastig is door de grote krapte op de arbeidsmarkt.

JPMorgan Chase

Ook de koers van JPMorgan Chase en Bank of America kwam amper in beweging. Volgens persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden, zouden de banken weer bereid zijn om voor klanten te handelen in Russische obligaties. De financiële concerns zelf weigerden te reageren.

De euro was 1,0161 dollar waard, tegen 1,0192 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

59 minuten geleden
Bijna 150.000 nieuwe privélaadpalen geïnstalleerd in 2024

DEN BOSCH (ANP) - In 2024 installeerden Nederlanders 147.000 nieuwe privélaadpalen, meldt marktonderzoeker Multiscope. De totale besteding aan laadpalen was vorig jaar 198 miljoen euro.

1 uur geleden
Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

2 uur geleden
Gematigde omzetverwachting Nvidia leidt tot zorgen bij beleggers

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft een gematigde omzetprognose afgegeven voor het huidige kwartaal. Dat wakkert de zorgen onder beleggers aan dat de enorme groei in uitgaven voor kunstmatige intelligentie vertraagt. Dit zou erop kunnen wijzen dat de enorme groei van de belangrijke fabrikant van chips voor AI-toepassingen in het huidige tempo niet vol te houden is.

3 uur geleden
Wall Street naar record terwijl markt wacht op Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De brede S&P 500-graadmeter op de beurs in New York heeft woensdag een recordniveau bereikt, terwijl beleggers in spanning wachtten op de kwartaalresultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. Die cijfers, die na het slot van de beurs komen, zijn belangrijk omdat ze meer inzicht geven in de opmars van kunstmatige intelligentie. Aangezien Nvidia als 's werelds meest waardevolle bedrijf ongeveer 8 procent van de S&P 500 uitmaakt, zijn de resultaten ook belangrijk voor de vele Amerikanen die indexbeleggingsfondsen gebruiken om te sparen voor hun pensioen.

3 uur geleden
Van Bruggen: impact afschaffing hypotheekrenteaftrek valt mee

APELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

5 uur geleden
Hogere bonus voor Ryanair-personeel dat te grote bagage opmerkt

DUBLIN (ANP/BELGA) - De Ierse budgetvlieger Ryanair gaat medewerkers hogere bonussen uitkeren als ze passagiers betrappen die proberen te grote bagage op vluchten mee te brengen. "Ik wil dat ons personeel mensen betrapt die ons systeem proberen op te lichten", heeft Ryanair-topman Michael O'Leary gezegd.

5 uur geleden