Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla flink hoger tijdens verkorte beursdag in New York

Tesla flink hoger tijdens verkorte beursdag in New York

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York, waar slechts een halve dag wordt gehandeld. Dinsdag blijft Wall Street de hele dag dicht vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag. Tesla steeg 6,5 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de autofabrikant afgelopen kwartaal een recordaantal elektrische auto’s heeft afgeleverd. De prijsverlagingen die het Amerikaanse bedrijf onder leiding van miljardair Elon Musk doorvoerde om de vraag aan te jagen, lijken daarmee effect te hebben.

Apple verloor 0,4 procent. Volgens zakenkrant Financial Times heeft het techconcern de productiedoelstellingen voor zijn onlangs geïntroduceerde Vision Pro-bril verlaagd. Chinese fabrikanten die de nieuwe gadget voor Apple in elkaar zetten worstelen met het complexe ontwerp van de headset. Apple wist vrijdag nog als eerste Amerikaanse bedrijf de handelsdag af te sluiten met een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar. Het aandeel van de iPhonemaker hikte al enige tijd tegen die grens aan en is dit jaar al bijna 50 procent in waarde gestegen.

De beurshandel op Wall Street staat tijdens de verkorte week verder vooral in het teken van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. De banengroei en werkloosheid spelen een grote rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve later deze maand.

Rente

De Amerikaanse centrale bank heeft al laten doorschemeren de rente verder te zullen verhogen na de korte pauze in juni. Beleggers hopen echter dat het einde van de renteverhogingen nu wel in zicht komt. Woensdag komen ook nog de notulen van de laatste rentevergadering van de Fed naar buiten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 34.356 punten en de brede S&P 500 verloor een fractie op 4448 punten. De Nasdaq won 0,2 procent op 13.815 punten. De techgraadmeter is sinds het begin van dit jaar met ongeveer een derde in waarde gestegen en boekte daarmee de grootste winst in de eerste zes maanden van een jaar in decennia.

Xpeng

Xpeng maakte een koerssprong van 9 procent. De Chinese automaker, die ook een notering heeft op Wall Street, leverde in het tweede kwartaal 27 procent meer auto's af dan in het eerste kwartaal.

De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0913 dollar op vrijdag. De olieprijzen veerden op na het besluit van Saudi-Arabië om de verlaging van de olieproductie met een maand te verlengen. Ook Rusland schroeft de olie-export verder terug om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 71,66 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 76,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

2 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

3 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

5 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

15 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

15 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

17 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

17 uur geleden