Tesla flink hoger tijdens verkorte beursdag in New York
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York, waar slechts een halve dag wordt gehandeld. Dinsdag blijft Wall Street de hele dag dicht vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag. Tesla steeg 6,5 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de autofabrikant afgelopen kwartaal een recordaantal elektrische auto’s heeft afgeleverd. De prijsverlagingen die het Amerikaanse bedrijf onder leiding van miljardair Elon Musk doorvoerde om de vraag aan te jagen, lijken daarmee effect te hebben.
Apple verloor 0,4 procent. Volgens zakenkrant Financial Times heeft het techconcern de productiedoelstellingen voor zijn onlangs geïntroduceerde Vision Pro-bril verlaagd. Chinese fabrikanten die de nieuwe gadget voor Apple in elkaar zetten worstelen met het complexe ontwerp van de headset. Apple wist vrijdag nog als eerste Amerikaanse bedrijf de handelsdag af te sluiten met een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar. Het aandeel van de iPhonemaker hikte al enige tijd tegen die grens aan en is dit jaar al bijna 50 procent in waarde gestegen.
De beurshandel op Wall Street staat tijdens de verkorte week verder vooral in het teken van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. De banengroei en werkloosheid spelen een grote rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve later deze maand.
Rente
De Amerikaanse centrale bank heeft al laten doorschemeren de rente verder te zullen verhogen na de korte pauze in juni. Beleggers hopen echter dat het einde van de renteverhogingen nu wel in zicht komt. Woensdag komen ook nog de notulen van de laatste rentevergadering van de Fed naar buiten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 34.356 punten en de brede S&P 500 verloor een fractie op 4448 punten. De Nasdaq won 0,2 procent op 13.815 punten. De techgraadmeter is sinds het begin van dit jaar met ongeveer een derde in waarde gestegen en boekte daarmee de grootste winst in de eerste zes maanden van een jaar in decennia.
Xpeng
Xpeng maakte een koerssprong van 9 procent. De Chinese automaker, die ook een notering heeft op Wall Street, leverde in het tweede kwartaal 27 procent meer auto's af dan in het eerste kwartaal.
De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0913 dollar op vrijdag. De olieprijzen veerden op na het besluit van Saudi-Arabië om de verlaging van de olieproductie met een maand te verlengen. Ook Rusland schroeft de olie-export verder terug om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 71,66 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 76,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
5 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
7 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
8 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
10 uur geleden