Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla-fabriek bij Berlijn eindelijk officieel open

Tesla-fabriek bij Berlijn eindelijk officieel open

BERLIJN (ANP/DPA) - De Tesla-fabriek bij Berlijn wordt op dinsdag officieel in gebruik genomen. Met de fabriek wil het Amerikaanse bedrijf het aloude Duitse autolandschap drastisch veranderen. Tijdens de openingsceremonie zal Tesla-oprichter Elon Musk naar verwachting de eerste Model Y-voertuigen van het bedrijf die in Duitsland zijn gemaakt aan klanten overhandigen. Dat is iets meer dan twee jaar nadat de bouw van de fabriek begon.

Bij de openingsceremonie wordt ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz verwacht, net als de minister van Economische Zaken Robert Habeck. De Tesla-fabriek is de eerste productiefaciliteit van het automerk in Europa. De fabriek staat in Grünheide, ten oosten van Berlijn.

Tesla begon in 2019 met de bouw van de assemblagefabriek die het Amerikaanse bedrijf een eigen productiebasis geeft op de grote Duitse automarkt. Het bedrijf had eigenlijk afgelopen zomer al met de productie willen beginnen. Lokale autoriteiten namen echter hun tijd met het evalueren van de milieueffecten van de fabriek, waarbij er vooral zorgen waren over het waterverbruik.

Tesla hoopt met de fabriek beter de concurrentie aan te kunnen met de Duitse rivalen Mercedes-Benz, BMW en Volkswagen. De fabriek, die is ontworpen om uiteindelijk ook batterijen te produceren, zou jaarlijks een half miljoen auto's moeten gaan bouwen. De locatie biedt werk aan zo'n 12.000 mensen.

Meer uit Financieel

Trump maakt belastingvrije rode diesel beschikbaar voor iedereen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.

11 minuten geleden
Techbedrijven winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.

8 uur geleden
AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

9 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

10 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

11 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

12 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

12 uur geleden