Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla en Qualcomm flink hoger op positief Wall Street

Tesla en Qualcomm flink hoger op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla en Qualcomm behoorden maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Autofabrikant Tesla profiteerde van een koopadvies door Morgan Stanley. Volgens de kenners van de zakenbank zal Tesla in de toekomst flink profiteren van zijn Dojo-supercomputer, die nieuwe markten voor het bedrijf kan openen. Die supercomputer is ontworpen om enorme hoeveelheden gegevens te verwerken bij het trainen van de systemen om voertuigen zelf te kunnen laten rijden. Het aandeel won 5,8 procent.

Qualcomm werd 3,6 procent meer waard. De chipfabrikant kondigde aan de iPhones van Apple tot in 2026 te blijven voorzien van zijn 5G-modems. Eerder liet het bedrijf nog weten dat Apple naar verwachting in 2024 zou starten met het gebruik van zijn eigen 5G-modems.

Ook Apple (plus 1 procent) zelf bleef in de belangstelling staan. Het techconcern onthult dinsdag op zijn jaarlijkse evenement een nieuwe iPhone en mogelijk nog andere nieuwe producten. Vorige week verloor Apple nog fors aan waarde op de beurs in New York, onder andere door mediaberichten dat Chinese overheidsinstellingen de iPhone verbieden op het werk.

Nieuwe inflatiegegevens

De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief. Beleggers kijken vooral uit naar de nieuwe inflatiegegevens, die woensdag op het programma staan. Die zullen waarschijnlijk gaan bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw zal gaan verhogen of een rentepauze zal houden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 34.751 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4485 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,8 procent omhoog tot 13.864 punten. Voorafgaand aan de opening werd een minuut stilte gehouden op de beursvloeren in New York ter herdenking van de aanslagen op de Twin Towers en het Pentagon in 2001.

Vijftig vliegtuigen

Boeing won 1 procent. Luchtvaartmaatschappij Vietnam Airlines heeft een order geplaatst bij Boeing voor vijftig vliegtuigen van het type 737 MAX tijdens het bezoek van de Amerikaanse president Joe Biden aan Vietnam. Met de bestelling is een waarde gemoeid van meerdere miljarden dollars.

Oracle noteerde vrijwel onveranderd. Het Amerikaanse softwareconcern komt na de slotbel op Wall Street met zijn resultaten naar buiten. Het aandeel is dit jaar al zo'n 50 procent in waarde gestegen door het optimisme over de ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt na eerste renteverhoging Fed in drie jaar

NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.

36 minuten geleden
VS zetten Iraanse cryptobeurs BitBank op sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.

1 uur geleden
Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

2 uur geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

4 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

5 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

7 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

7 uur geleden