Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla en Qualcomm flink hoger op positief Wall Street

Tesla en Qualcomm flink hoger op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla en Qualcomm behoorden maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Autofabrikant Tesla profiteerde van een koopadvies door Morgan Stanley. Volgens de kenners van de zakenbank zal Tesla in de toekomst flink profiteren van zijn Dojo-supercomputer, die nieuwe markten voor het bedrijf kan openen. Die supercomputer is ontworpen om enorme hoeveelheden gegevens te verwerken bij het trainen van de systemen om voertuigen zelf te kunnen laten rijden. Het aandeel won 5,8 procent.

Qualcomm werd 3,6 procent meer waard. De chipfabrikant kondigde aan de iPhones van Apple tot in 2026 te blijven voorzien van zijn 5G-modems. Eerder liet het bedrijf nog weten dat Apple naar verwachting in 2024 zou starten met het gebruik van zijn eigen 5G-modems.

Ook Apple (plus 1 procent) zelf bleef in de belangstelling staan. Het techconcern onthult dinsdag op zijn jaarlijkse evenement een nieuwe iPhone en mogelijk nog andere nieuwe producten. Vorige week verloor Apple nog fors aan waarde op de beurs in New York, onder andere door mediaberichten dat Chinese overheidsinstellingen de iPhone verbieden op het werk.

Nieuwe inflatiegegevens

De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief. Beleggers kijken vooral uit naar de nieuwe inflatiegegevens, die woensdag op het programma staan. Die zullen waarschijnlijk gaan bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw zal gaan verhogen of een rentepauze zal houden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 34.751 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4485 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,8 procent omhoog tot 13.864 punten. Voorafgaand aan de opening werd een minuut stilte gehouden op de beursvloeren in New York ter herdenking van de aanslagen op de Twin Towers en het Pentagon in 2001.

Vijftig vliegtuigen

Boeing won 1 procent. Luchtvaartmaatschappij Vietnam Airlines heeft een order geplaatst bij Boeing voor vijftig vliegtuigen van het type 737 MAX tijdens het bezoek van de Amerikaanse president Joe Biden aan Vietnam. Met de bestelling is een waarde gemoeid van meerdere miljarden dollars.

Oracle noteerde vrijwel onveranderd. Het Amerikaanse softwareconcern komt na de slotbel op Wall Street met zijn resultaten naar buiten. Het aandeel is dit jaar al zo'n 50 procent in waarde gestegen door het optimisme over de ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

15 minuten geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

1 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

2 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

2 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

3 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

3 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

4 uur geleden