Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla en Qualcomm flink hoger op positief Wall Street

Tesla en Qualcomm flink hoger op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla en Qualcomm behoorden maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Autofabrikant Tesla profiteerde van een koopadvies door Morgan Stanley. Volgens de kenners van de zakenbank zal Tesla in de toekomst flink profiteren van zijn Dojo-supercomputer, die nieuwe markten voor het bedrijf kan openen. Die supercomputer is ontworpen om enorme hoeveelheden gegevens te verwerken bij het trainen van de systemen om voertuigen zelf te kunnen laten rijden. Het aandeel won 5,8 procent.

Qualcomm werd 3,6 procent meer waard. De chipfabrikant kondigde aan de iPhones van Apple tot in 2026 te blijven voorzien van zijn 5G-modems. Eerder liet het bedrijf nog weten dat Apple naar verwachting in 2024 zou starten met het gebruik van zijn eigen 5G-modems.

Ook Apple (plus 1 procent) zelf bleef in de belangstelling staan. Het techconcern onthult dinsdag op zijn jaarlijkse evenement een nieuwe iPhone en mogelijk nog andere nieuwe producten. Vorige week verloor Apple nog fors aan waarde op de beurs in New York, onder andere door mediaberichten dat Chinese overheidsinstellingen de iPhone verbieden op het werk.

Nieuwe inflatiegegevens

De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief. Beleggers kijken vooral uit naar de nieuwe inflatiegegevens, die woensdag op het programma staan. Die zullen waarschijnlijk gaan bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw zal gaan verhogen of een rentepauze zal houden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 34.751 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4485 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,8 procent omhoog tot 13.864 punten. Voorafgaand aan de opening werd een minuut stilte gehouden op de beursvloeren in New York ter herdenking van de aanslagen op de Twin Towers en het Pentagon in 2001.

Vijftig vliegtuigen

Boeing won 1 procent. Luchtvaartmaatschappij Vietnam Airlines heeft een order geplaatst bij Boeing voor vijftig vliegtuigen van het type 737 MAX tijdens het bezoek van de Amerikaanse president Joe Biden aan Vietnam. Met de bestelling is een waarde gemoeid van meerdere miljarden dollars.

Oracle noteerde vrijwel onveranderd. Het Amerikaanse softwareconcern komt na de slotbel op Wall Street met zijn resultaten naar buiten. Het aandeel is dit jaar al zo'n 50 procent in waarde gestegen door het optimisme over de ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

29 minuten geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

33 minuten geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

35 minuten geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

3 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

4 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

6 uur geleden