Tesla en GM stijgen op Wall Street na deal over laadpunten
NEW YORK (ANP) - Tesla en General Motors (GM) behoorden vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat ook GM, bekend van Chevrolet en Hummer, de door Tesla ontwikkelde stekker voor elektrische auto's gaat gebruiken voor zijn voertuigen. Eigenaren van een elektrische auto van GM kunnen daardoor vanaf volgend jaar in de Verenigde Staten terecht bij alle laadpunten van concurrent Tesla. Het aandeel GM won 4 procent.
Tesla dikte 5,3 procent aan. De door Tesla ontwikkelde stekker, de zogeheten North American Charging Standard, is door de koppositie van Tesla op het gebied van elektrische auto's de meest gebruikte stekker in de VS. Eind vorige maand liet autofabrikant Ford (plus 2,3 procent) al als eerste bedrijf weten die standaard te gaan gebruiken, waardoor ook de elektrische Ford-modellen terecht kunnen bij de laadpunten van Tesla. De uitbaters van concurrerende snellaadstations EVgo en ChargePoint zakten daarentegen 7 en 8,1 procent.
Netflix' aanpak van het delen van abonnementen levert de videostreamingdienst al direct nieuwe gebruikers op. Volgens een bedrijf dat streamingdiensten in de gaten houdt, zijn er in jaren niet zoveel nieuwe abonnementen op Netflix afgesloten in de Verenigde Staten als de afgelopen periode. Het aandeel Netflix steeg 2,5 procent.
Rentebesluit
De algehele stemming op Wall Street bleef afwachtend. Alle aandacht gaat uit naar het belangrijke rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. De Amerikaanse centralebankiers vergaderen dinsdag en woensdag over het rentetarief. Op de eerste vergaderdag komt nog het Amerikaanse inflatiecijfer over mei naar buiten. Beleggers hopen dat de Fed zal besluiten de rente voorlopig niet nog verder te verhogen. De kans is echter groot dat de Fed zelfs bij een rentepauze zal hinten op een mogelijke verdere verhoging in juli.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 33.869 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 4312 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 13.347 punten.
DocuSign dikte 1,8 procent aan. Het bedrijf dat elektronische ondertekening van overeenkomsten mogelijk maakt, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook pakt de omzet hoger uit dan voorzien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.
4 uur geleden