Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla doet stapje terug op Wall Street na forse koerssprong

Tesla doet stapje terug op Wall Street na forse koerssprong

NEW YORK (ANP) - Tesla stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York met een klein openingsverlies. De fabrikant van elektrische auto's werd een dag eerder echter nog bijna 22 procent meer waard, dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten voor volgend jaar.

De algehele stemming op Wall Street was verder gematigd positief. Beleggers kijken vooral uit naar de resultaten van grote techbedrijven als Google-moeder Alphabet, Microsoft, Apple, Amazon en Facebook-eigenaar Meta Platforms, die volgende week naar buiten komen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent op 42.532 punten, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 5840 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent tot 18.565 punten. Beide graadmeters sloten donderdag hoger, dankzij de stevige koerswinst van Tesla. De drie hoofdindices koersen wel af op een weekverlies, na zes weken van winst op rij.

Apple

Apple steeg licht. Analisten van investeringsbank KeyBanc verlaagden het advies voor het aandeel naar verkopen, door zorgen over de iPhone-verkopen. Colgate-Palmolive verloor 2,3 procent, ondanks meevallende resultaten van de fabrikant van verzorgingsproducten en schoonmaakmiddelen.

Skechers steeg 0,6 procent. De schoenenverkoper boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de resultaten van Western Digital werden goed ontvangen. De producent van geheugenchips werd bijna 9 procent hoger gezet.

Capri Holdings kelderde bijna 45 procent. Een Amerikaanse rechter zette een streep door de overname van het modebedrijf door branchegenoot Tapestry. De stap volgt op de waarschuwing van toezichthouder FTC dat de deal nadelig zou zijn voor consumenten. Tapestry, eigenaar van lifestylemerken als Coach en Kate Spade, wilde Capri kopen voor 8,5 miljard dollar. Capri is eigenaar van merken als Versace, Jimmy Choo en Michael Kors. Het aandeel Tapestry steeg 13 procent.

Meer uit Financieel

Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

1 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

2 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

3 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

3 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

4 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

4 uur geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

5 uur geleden