Tesla doet flinke stap terug op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla was woensdag een opvallende daler op een groengekleurd Wall Street. De maker van elektrische auto's deed een flinke stap terug na de spectaculaire koersstijging van de afgelopen tijd. Over de gehele linie was het sentiment op de beurzen in New York positief. De zorgen over het nieuwe coronavirus werden naar de achtergrond gedrukt, na berichten dat wetenschappers mogelijk een effectief medicijn hebben gevonden tegen de besmettelijke ziekte.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,7 procent hoger op 29.290,85 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot een recordslot van 3334,69 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,4 procent tot 9508,68 punten.
Tesla verloor ruim 17 procent aan beurswaarde. Beleggers namen massaal hun winst. Sinds begin dit jaar was het aandeel van Tesla nog ongeveer in waarde verdubbeld, dankzij aanhoudend optimisme over het bedrijf.
Starbucks
Starbucks ging bijna 1 procent omlaag. Pershing Square heeft zijn belang in de koffieketen van de hand gedaan. Volgens het investeringsvehikel van miljardair Bill Ackman zou het rendement op het aandeel komende tijd waarschijnlijk toch teruglopen.
Wall Street verwerkte verder weer een reeks bedrijfsresultaten. Zo zag Walt Disney de kwartaalomzet flink stijgen. Het entertainment- en mediaconcern deed onder meer goede zaken met films als Frozen II en Star Wars: The Rise of Skywalker. Beleggers waren toch niet tevreden vanwege de flinke kosten die het concern maakt voor zijn nieuwe streamingdienst. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
Olie
Autofabrikant Ford Motor ging daarnaast dik 9 procent onderuit, na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, zakte een kleine 14 procent door teleurstellende cijfers en prognoses. De resultaten van autoconcern General Motors (GM) waren beter dan verwacht en het aandeel won bijna 2 procent.
De euro was 1,0999 dollar waard, tegen 1,1003 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder op 51,09 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent meer op 55,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
23 uur geleden