Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla doet flinke stap terug op Wall Street

Tesla doet flinke stap terug op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla was woensdag een opvallende daler op een groengekleurd Wall Street. De maker van elektrische auto's deed een flinke stap terug na de spectaculaire koersstijging van de afgelopen tijd. Over de gehele linie was het sentiment op de beurzen in New York positief. De zorgen over het nieuwe coronavirus werden naar de achtergrond gedrukt, na berichten dat wetenschappers mogelijk een effectief medicijn hebben gevonden tegen de besmettelijke ziekte.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,7 procent hoger op 29.290,85 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot een recordslot van 3334,69 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,4 procent tot 9508,68 punten.

Tesla verloor ruim 17 procent aan beurswaarde. Beleggers namen massaal hun winst. Sinds begin dit jaar was het aandeel van Tesla nog ongeveer in waarde verdubbeld, dankzij aanhoudend optimisme over het bedrijf.

Starbucks

Starbucks ging bijna 1 procent omlaag. Pershing Square heeft zijn belang in de koffieketen van de hand gedaan. Volgens het investeringsvehikel van miljardair Bill Ackman zou het rendement op het aandeel komende tijd waarschijnlijk toch teruglopen.

Wall Street verwerkte verder weer een reeks bedrijfsresultaten. Zo zag Walt Disney de kwartaalomzet flink stijgen. Het entertainment- en mediaconcern deed onder meer goede zaken met films als Frozen II en Star Wars: The Rise of Skywalker. Beleggers waren toch niet tevreden vanwege de flinke kosten die het concern maakt voor zijn nieuwe streamingdienst. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

Olie

Autofabrikant Ford Motor ging daarnaast dik 9 procent onderuit, na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, zakte een kleine 14 procent door teleurstellende cijfers en prognoses. De resultaten van autoconcern General Motors (GM) waren beter dan verwacht en het aandeel won bijna 2 procent.

De euro was 1,0999 dollar waard, tegen 1,1003 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder op 51,09 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent meer op 55,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

6 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

11 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

13 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

18 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden