Tesla daalt stevig op beurs, helft minder waard geworden in jaar
NEW YORK (ANP) - Tesla is vrijdag hard onderuit gegaan op Wall Street. De aandelenbeurzen in New York gingen opnieuw stevig onderuit door angst voor recessie en een sterk stijgende rente en techbedrijven kregen daarbij opnieuw stevige klappen. Voor Tesla leverde dat een daling van 7,6 procent op. Het aandeel van de maker van elektrische auto's is nu nog de helft waard van de hoogste prijs ooit, die begin november vorig jaar werd gehaald.
Behalve techbedrijven stonden ook banken in de aandacht. JPMorgan Chase, Wells Fargo, Morgan Stanley en Citigroup openden allemaal de boeken. JPMorgan Chase en Wells Fargo zagen de winsten weliswaar dalen, maar deden het desondanks beter dan marktkenners hadden verwacht. De lagere winsten komen deels omdat de banken buffers opbouwen omdat klanten door de gestegen rente en de hoge inflatie hun leningen mogelijk niet meer kunnen betalen. JPMorgan Chase werd 1,7 procent meer waard, Wells Fargo 1,9 procent. Citigroup steeg 0,7 procent ondanks teleurstellende resultaten.
Zakenbank Morgan Stanley werd daarentegen 5,1 procent lager gezet. De bank boekte 30 procent minder winst in het derde kwartaal doordat bedrijven voorzichtiger zijn geworden met het doen van overnames en fusies en andere deals. Morgan Stanley verdient doorgaans goed aan de advisering en begeleiding van dergelijke activiteiten. Ook verdiende de bank door de onrust op de beurzen minder aan zijn beleggingen.
Een mogelijke deal waarover gepraat wordt is een fusie tussen supermarktketens Albertsons en Kroger. Albertsons werd 8,5 procent lager gezet en Kroger daalde 7,3 procent. Albertsons won een dag eerder bijna 12 procent na geruchten over de gesprekken.
De Dow-Jonesindex sloot 1,3 procent lager op 29.634,83 punten. De brede S&P 500 daalde 2,4 procent tot 3583,07 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 3,1 procent omlaag tot 10.321,39 punten.
United Health kreeg er 0,6 procent bij. De zorgverzekeringsmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf zijn winstverwachting voor het hele jaar. Beyond Meat kelderde haast 10 procent na een omzetalarm. De producent van vleesvervangers kondigde tevens aan een vijfde van al het personeel te ontslaan.
Taallessenapp Duolingo werd 15 procent minder waard. Het bedrijf, dat het tijdens de coronatijd goed deed, kan op weinig vertrouwen rekenen in een recessie. Duolingo ging vorig jaar zomer naar de beurs.
De euro was 0,9726 dollar waard, tegen 0,9736 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent minder op 85,77 dollar. Brentolie werd 2,9 procent goedkoper op 91,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
5 uur geleden