Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla daalt op Wall Street na sterke opmars sinds verkiezingen

Tesla daalt op Wall Street na sterke opmars sinds verkiezingen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers lijken wat winst te nemen na de recente sterke opmars van het aandeel. De elektrische autofabrikant, die wordt geleid door Trump-supporter Elon Musk, is sinds de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 5 november met bijna 40 procent in waarde gestegen. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor oud-president Donald Trump. Het aandeel verloor 3,4 procent.

Ook de algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de koersrally die volgde op de overwinning van Trump. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 44.356 punten. De breder samengestelde S&P 500-index opende vrijwel vlak op 6001 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 19.276 punten.

De drie belangrijkste graadmeters in New York sloten maandag opnieuw op recordniveaus. De stemming werd daarbij gesteund door de verwachting dat de voorgestelde belastingverlagingen en soepelere regelgeving onder Trump de bedrijfswinsten en aandelenkoersen zullen aanjagen.

Ook wachten beleggers op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verlaagde vorige week de rente opnieuw om de economie te ondersteunen. Nu de inflatie is afgekoeld, verwachten beleggers dat de Fed de rente in december verder gaat verlagen.

De Fed-vergadering van december is de laatste vergadering voordat de nieuwe regering van Trump aantreedt. De financiële markten hebben de verwachtingen voor verdere renteverlagingen in 2025 wel teruggeschroefd, door de vrees dat de plannen van Trump de inflatie in de VS weer doen oplaaien en het voor de centrale bank lastiger wordt om de rente te verlagen.

Home Depot steeg 0,5 procent. De doe-het-zelfketen werd positiever over de omzetgroei dit jaar, na beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook denkt het concern dat de winstdaling dit jaar minder sterk zal uitvallen dan eerder gevreesd. Home Depot waarschuwde wel voor de aanhoudende macro-economische onzekerheid die op de markt voor woningverbetering drukt. Veel Amerikaanse consumenten hebben de aankoop van huizen en grote bouwprojecten uitgesteld, in afwachting van een daling van de rentetarieven.

Meer uit Financieel

Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

37 minuten geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

1 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

1 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

2 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

3 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

4 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

4 uur geleden