Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla daalt op Wall Street na sterke opmars sinds verkiezingen

Tesla daalt op Wall Street na sterke opmars sinds verkiezingen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers lijken wat winst te nemen na de recente sterke opmars van het aandeel. De elektrische autofabrikant, die wordt geleid door Trump-supporter Elon Musk, is sinds de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 5 november met bijna 40 procent in waarde gestegen. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor oud-president Donald Trump. Het aandeel verloor 3,4 procent.

Ook de algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de koersrally die volgde op de overwinning van Trump. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 44.356 punten. De breder samengestelde S&P 500-index opende vrijwel vlak op 6001 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 19.276 punten.

De drie belangrijkste graadmeters in New York sloten maandag opnieuw op recordniveaus. De stemming werd daarbij gesteund door de verwachting dat de voorgestelde belastingverlagingen en soepelere regelgeving onder Trump de bedrijfswinsten en aandelenkoersen zullen aanjagen.

Ook wachten beleggers op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verlaagde vorige week de rente opnieuw om de economie te ondersteunen. Nu de inflatie is afgekoeld, verwachten beleggers dat de Fed de rente in december verder gaat verlagen.

De Fed-vergadering van december is de laatste vergadering voordat de nieuwe regering van Trump aantreedt. De financiƫle markten hebben de verwachtingen voor verdere renteverlagingen in 2025 wel teruggeschroefd, door de vrees dat de plannen van Trump de inflatie in de VS weer doen oplaaien en het voor de centrale bank lastiger wordt om de rente te verlagen.

Home Depot steeg 0,5 procent. De doe-het-zelfketen werd positiever over de omzetgroei dit jaar, na beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook denkt het concern dat de winstdaling dit jaar minder sterk zal uitvallen dan eerder gevreesd. Home Depot waarschuwde wel voor de aanhoudende macro-economische onzekerheid die op de markt voor woningverbetering drukt. Veel Amerikaanse consumenten hebben de aankoop van huizen en grote bouwprojecten uitgesteld, in afwachting van een daling van de rentetarieven.

Meer uit Financieel

TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

28 minuten geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

1 uur geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

1 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

1 uur geleden
Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

2 uur geleden
Maker Delfts blauw neemt kaasschaafproducent Boska over

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.

2 uur geleden
AEX-index daalt na aanhoudende tech-uitverkoop op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.

3 uur geleden