Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla daalt op Wall Street na opdracht Trump over stekkerauto's

Tesla daalt op Wall Street na opdracht Trump over stekkerauto's

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde dinsdag tot de dalers op Wall Street. Donald Trump, sinds maandag weer president van de Verenigde Staten, heeft zijn regering opgedragen te kijken of subsidies voor elektrische voertuigen en ander beleid dat deze voertuigen bevoordeelt, afgeschaft kunnen worden. Het aandeel van Tesla, waarvan Trump-adviseur Elon Musk de topman is, zakte 0,6 procent.

De richtlijn is onderdeel van een breed presidentieel besluit over energie. Daarin wordt steun voor elektrische voertuigen omschreven als "slecht doordachte, door de overheid opgelegde marktverstoring". Ook andere fabrikanten van elektrische voertuigen lieten minnen zien. Rivian Automotive en Lucid Group daalden tot bijna 7 procent.

De Dow-Jonesindex sloot 1,2 procent in de plus op 44.025,81 punten. De brede S&P 500-index klom 0,9 procent naar 6049,24 punten. Techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,6 procent hoger op 19.756,78 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat Trump na zijn inauguratie niet meteen nieuwe importheffingen heeft ingevoerd op buitenlandse producten.

Oracle in de plus

Oracle steeg 7,2 procent. Bronnen vertelden tegen onder andere CBS News dat Trump dinsdag een investering van maximaal 500 miljard dollar in AI-infrastructuur aankondigt. Het geld is voor Stargate, een nieuw samenwerkingsverband dat het Amerikaanse softwareconcern zou willen oprichten met OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, en SoftBank. Stargate zal volgens de bronnen beginnen met een datacenterproject in Texas en daarna uitbreiden naar andere staten.

OpenAI-toeleverancier Nvidia klom 2,3 procent. Het sentiment over de kansen voor AI-bedrijven was sowieso positief. Trump heeft maandag een presidentieel decreet van zijn voorganger Joe Biden uit 2023 ingetrokken dat bedoeld was om de risico's van AI voor consumenten, werknemers en de nationale veiligheid te beperken. Nu lijken AI-bedrijven dus meer vrijheid te krijgen.

Koersdaling Apple

3M klom 4,2 procent. Het industrieconcern presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar gaf volgens kenners een sterke winstverwachting af voor dit jaar. Apple daalde 3,7 procent. De iPhone-maker werd door Jefferies op de verkooplijst gezet. De zakenbank waarschuwde daarbij voor een tegenvallende omzet van Apple.

Meer uit Financieel

Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

7 minuten geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

11 minuten geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

1 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

2 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

3 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

3 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

3 uur geleden