Tesla daalt op Wall Street in afwachting nieuwe leveringscijfers
NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde maandag bij de verliezers op de beurs in New York, na een nieuwe prijsverhoging van duizend dollar voor alle Model Y-auto's in de Verenigde Staten. Beleggers wachten ook met spanning op de nieuwe verkoopcijfers van de Amerikaanse fabrikant van elektrische wagens. Die komen mogelijk later op de dag naar buiten.
Het aandeel Tesla ging in de vroege handel op Wall Street 0,7 procent omlaag. Analisten hebben hun verwachtingen voor de kwartaalcijfers van Tesla onlangs al wat teruggeschroefd. Sommige kenners rekenen zelfs op de eerste omzetdaling van Tesla sinds de begindagen van de pandemie, nu de vraag naar elektrische auto's in veel landen onder druk lijkt te staan.
Tesla ondervindt ook grote concurrentie. Zo meldde het Chinese Nio maandag dat zijn leveringen afgelopen maand flink hoger lagen dan een jaar terug. Prijsstijgingen van Tesla zijn gunstig voor rivalen, want dan worden hun auto's relatief aantrekkelijker voor consumenten. Nio leek dan ook te profiteren van het nieuws en won maandag 3,2 procent op de Amerikaanse beurs.
Paasweekend
Beleggers op Wall Street keren maandag terug van een lang paasweekend. Op Goede Vrijdag werd er niet gehandeld. Die dag kwam er nog wel een belangrijk inflatiecijfer naar buiten, de zogeheten Core PCE. Die is in februari licht gedaald. Volgens een deskundige van ING lijkt de markt er steeds meer van overtuigd dat de Amerikaanse centrale bank in juni begint met het verlagen van de rente.
De bekende Dow-Jonesindex noteerde kort na beursopening 0,1 procent lager op 39.755 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 5260 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 16.468 punten.
AT&T
Telecomconcern AT&T leverde 2,3 procent in. Bij de onderneming zijn de gegevens van tientallen miljoenen mensen gelekt. Het gaat onder meer om burgerservicenummers. Hoe dit heeft kunnen gebeuren, wordt nog onderzocht.
Microsoft won 1,6 procent. De betaalde versie van chat- en video-app Teams zit voortaan wereldwijd niet meer in het Microsofts Office-pakket. Met de stap probeert Microsoft zorgen bij toezichthouders weg te nemen. De Europese Commissie is al enige tijd bezig met een onderzoek, omdat Teams mogelijk onterecht voordeel had doordat het in het Office-pakket was opgenomen.
Meer uit Financieel
TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
3 uur geleden