Tesla daalt op Wall Street in afwachting nieuwe leveringscijfers
NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde maandag bij de verliezers op de beurs in New York, na een nieuwe prijsverhoging van duizend dollar voor alle Model Y-auto's in de Verenigde Staten. Beleggers wachten ook met spanning op de nieuwe verkoopcijfers van de Amerikaanse fabrikant van elektrische wagens. Die komen mogelijk later op de dag naar buiten.
Het aandeel Tesla ging in de vroege handel op Wall Street 0,7 procent omlaag. Analisten hebben hun verwachtingen voor de kwartaalcijfers van Tesla onlangs al wat teruggeschroefd. Sommige kenners rekenen zelfs op de eerste omzetdaling van Tesla sinds de begindagen van de pandemie, nu de vraag naar elektrische auto's in veel landen onder druk lijkt te staan.
Tesla ondervindt ook grote concurrentie. Zo meldde het Chinese Nio maandag dat zijn leveringen afgelopen maand flink hoger lagen dan een jaar terug. Prijsstijgingen van Tesla zijn gunstig voor rivalen, want dan worden hun auto's relatief aantrekkelijker voor consumenten. Nio leek dan ook te profiteren van het nieuws en won maandag 3,2 procent op de Amerikaanse beurs.
Paasweekend
Beleggers op Wall Street keren maandag terug van een lang paasweekend. Op Goede Vrijdag werd er niet gehandeld. Die dag kwam er nog wel een belangrijk inflatiecijfer naar buiten, de zogeheten Core PCE. Die is in februari licht gedaald. Volgens een deskundige van ING lijkt de markt er steeds meer van overtuigd dat de Amerikaanse centrale bank in juni begint met het verlagen van de rente.
De bekende Dow-Jonesindex noteerde kort na beursopening 0,1 procent lager op 39.755 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 5260 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 16.468 punten.
AT&T
Telecomconcern AT&T leverde 2,3 procent in. Bij de onderneming zijn de gegevens van tientallen miljoenen mensen gelekt. Het gaat onder meer om burgerservicenummers. Hoe dit heeft kunnen gebeuren, wordt nog onderzocht.
Microsoft won 1,6 procent. De betaalde versie van chat- en video-app Teams zit voortaan wereldwijd niet meer in het Microsofts Office-pakket. Met de stap probeert Microsoft zorgen bij toezichthouders weg te nemen. De Europese Commissie is al enige tijd bezig met een onderzoek, omdat Teams mogelijk onterecht voordeel had doordat het in het Office-pakket was opgenomen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
6 uur geleden