Tesla daalt op Wall Street in afwachting nieuwe leveringscijfers
NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde maandag bij de verliezers op de beurs in New York, na een nieuwe prijsverhoging van duizend dollar voor alle Model Y-auto's in de Verenigde Staten. Beleggers wachten ook met spanning op de nieuwe verkoopcijfers van de Amerikaanse fabrikant van elektrische wagens. Die komen mogelijk later op de dag naar buiten.
Het aandeel Tesla ging in de vroege handel op Wall Street 0,7 procent omlaag. Analisten hebben hun verwachtingen voor de kwartaalcijfers van Tesla onlangs al wat teruggeschroefd. Sommige kenners rekenen zelfs op de eerste omzetdaling van Tesla sinds de begindagen van de pandemie, nu de vraag naar elektrische auto's in veel landen onder druk lijkt te staan.
Tesla ondervindt ook grote concurrentie. Zo meldde het Chinese Nio maandag dat zijn leveringen afgelopen maand flink hoger lagen dan een jaar terug. Prijsstijgingen van Tesla zijn gunstig voor rivalen, want dan worden hun auto's relatief aantrekkelijker voor consumenten. Nio leek dan ook te profiteren van het nieuws en won maandag 3,2 procent op de Amerikaanse beurs.
Paasweekend
Beleggers op Wall Street keren maandag terug van een lang paasweekend. Op Goede Vrijdag werd er niet gehandeld. Die dag kwam er nog wel een belangrijk inflatiecijfer naar buiten, de zogeheten Core PCE. Die is in februari licht gedaald. Volgens een deskundige van ING lijkt de markt er steeds meer van overtuigd dat de Amerikaanse centrale bank in juni begint met het verlagen van de rente.
De bekende Dow-Jonesindex noteerde kort na beursopening 0,1 procent lager op 39.755 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 5260 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 16.468 punten.
AT&T
Telecomconcern AT&T leverde 2,3 procent in. Bij de onderneming zijn de gegevens van tientallen miljoenen mensen gelekt. Het gaat onder meer om burgerservicenummers. Hoe dit heeft kunnen gebeuren, wordt nog onderzocht.
Microsoft won 1,6 procent. De betaalde versie van chat- en video-app Teams zit voortaan wereldwijd niet meer in het Microsofts Office-pakket. Met de stap probeert Microsoft zorgen bij toezichthouders weg te nemen. De Europese Commissie is al enige tijd bezig met een onderzoek, omdat Teams mogelijk onterecht voordeel had doordat het in het Office-pakket was opgenomen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
15 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
22 uur geleden