Tesla bouwt mogelijk tweede fabriek in Shanghai
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla gaat waarschijnlijk een nieuwe fabriek bouwen in Shanghai. Dat meldde het in Taiwan gevestigde technologiedagblad DigiTimes dinsdag op basis van anonieme bronnen in de autosector. Het bedrijf van multimiljardair Elon Musk zou volgens de krant mogelijk ook meer van zijn onderdelen kunnen gaan bestellen bij lokale bedrijven in China.
Tesla heeft al een 'gigafabriek' in Shanghai, waar onder meer de Model 3 wordt gemaakt. In de fabriek kunnen zo'n 500.000 auto's per jaar worden geproduceerd. Het bedrijf heeft er geen geheim van gemaakt zijn positie in China te willen verstevigen, aangezien het land de grootste afzetmarkt van elektrische auto's ter wereld is.
De autofabrikant wacht daarnaast nog altijd op goedkeuring van zijn omstreden nieuwe 'gigafabriek' nabij Berlijn. Tesla begon in 2019 al met de bouw van deze fabriek nadat het bedrijf door een speciale procedure een voorlopige goedkeuring had gekregen voor de realisatie ervan. Maar de lokale autoriteiten zijn nog steeds bezig met het evalueren van de milieueffecten van de fabriek, ondanks het feit dat de bouw zo goed als klaar is. Op hetzelfde terrein wil Tesla ook een nieuwe accufabriek bouwen.
Het aandeel Tesla stond maandag nog flink onder druk op Wall Street vanwege een poll op Twitter van Musk over de vraag of hij aandelen in zijn bedrijf moet verkopen. De miljardair zorgde in het verleden vaker voor ophef met zijn tweets. Het bedrijf werd eind oktober meer dan 1 biljoen dollar waard op de beurs na berichten over een miljardenorder van verhuurbedrijf Hertz. Later liet Musk via Twitter echter weten dat de deal met Hertz nog niet getekend is.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
37 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
11 uur geleden