Tesla bouwt mogelijk tweede fabriek in Shanghai
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla gaat waarschijnlijk een nieuwe fabriek bouwen in Shanghai. Dat meldde het in Taiwan gevestigde technologiedagblad DigiTimes dinsdag op basis van anonieme bronnen in de autosector. Het bedrijf van multimiljardair Elon Musk zou volgens de krant mogelijk ook meer van zijn onderdelen kunnen gaan bestellen bij lokale bedrijven in China.
Tesla heeft al een 'gigafabriek' in Shanghai, waar onder meer de Model 3 wordt gemaakt. In de fabriek kunnen zo'n 500.000 auto's per jaar worden geproduceerd. Het bedrijf heeft er geen geheim van gemaakt zijn positie in China te willen verstevigen, aangezien het land de grootste afzetmarkt van elektrische auto's ter wereld is.
De autofabrikant wacht daarnaast nog altijd op goedkeuring van zijn omstreden nieuwe 'gigafabriek' nabij Berlijn. Tesla begon in 2019 al met de bouw van deze fabriek nadat het bedrijf door een speciale procedure een voorlopige goedkeuring had gekregen voor de realisatie ervan. Maar de lokale autoriteiten zijn nog steeds bezig met het evalueren van de milieueffecten van de fabriek, ondanks het feit dat de bouw zo goed als klaar is. Op hetzelfde terrein wil Tesla ook een nieuwe accufabriek bouwen.
Het aandeel Tesla stond maandag nog flink onder druk op Wall Street vanwege een poll op Twitter van Musk over de vraag of hij aandelen in zijn bedrijf moet verkopen. De miljardair zorgde in het verleden vaker voor ophef met zijn tweets. Het bedrijf werd eind oktober meer dan 1 biljoen dollar waard op de beurs na berichten over een miljardenorder van verhuurbedrijf Hertz. Later liet Musk via Twitter echter weten dat de deal met Hertz nog niet getekend is.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
6 uur geleden