Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla bij stijgers op herstellend Wall Street

Tesla bij stijgers op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Topman Elon Musk laat aandeelhouders van Tesla stemmen over een verhuizing van de fabrikant van elektrische auto's naar de staat Texas. De miljardair wil weg uit Delaware omdat een rechter uit die staat eerder deze week een streep zette door zijn beloningspakket met een waarde van 55 miljard dollar. Het aandeel steeg 1,2 procent.

Wall Street liet een voorzichtig herstel zien, na de flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst. Op de financiële markten werd echter al volop gespeculeerd op een spoedige renteverlaging.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.206 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4870 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 15.282 punten. De S&P 500 en de Nasdaq zakten woensdag nog 1,6 en 2,2 procent. Dat kwam mede door een fors koersverlies van 7,5 procent van Google-moederbedrijf Alphabet, dat met een tegenvallend kwartaalbericht kwam. Donderdag won het aandeel Alphabet 1,4 procent.

Werkloosheidsuitkering

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering met 9000 was toegenomen. Dat was meer dan verwacht. Vrijdag komt nog het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Dat rapport is van belang voor het rentebeleid van de Fed.

Apple steeg 0,4 procent. De iPhone-maker komt na de slotbel in New York met zijn resultaten. Ook webwinkelconcern Amazon (plus 1,4 procent) en Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 2,2 procent) brengen dan de kwartaalcijfers naar buiten.

Zwakkere verkoop

Qualcomm daalde 4,4 procent. De fabrikant van chips voor smartphones presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar beleggers maakten zich zorgen over de mogelijke zwakkere verkopen van Android-smartphones in China.

Merck won 3,9 procent. Het farmaceutische concern profiteerde in het afgelopen kwartaal van sterke verkopen van zijn kankermedicijn Keytruda en boekte meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.

Meer uit Financieel

Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

29 minuten geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

34 minuten geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

45 minuten geleden
EU-privacywaakhond bezorgd om 'slimme brillen', zoals van Meta

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.

49 minuten geleden
FNV: AH schendt arbeidsvoorwaarden distributiecentrummedewerkers

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.

1 uur geleden
Jetten: incident AH onderstreept belang cyberveiligheid bedrijven

DEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.

1 uur geleden
JPMorgan Chase stijgt op gemengd Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.

3 uur geleden