Tesla bij stijgers op herstellend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Topman Elon Musk laat aandeelhouders van Tesla stemmen over een verhuizing van de fabrikant van elektrische auto's naar de staat Texas. De miljardair wil weg uit Delaware omdat een rechter uit die staat eerder deze week een streep zette door zijn beloningspakket met een waarde van 55 miljard dollar. Het aandeel steeg 1,2 procent.
Wall Street liet een voorzichtig herstel zien, na de flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst. Op de financiële markten werd echter al volop gespeculeerd op een spoedige renteverlaging.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.206 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4870 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 15.282 punten. De S&P 500 en de Nasdaq zakten woensdag nog 1,6 en 2,2 procent. Dat kwam mede door een fors koersverlies van 7,5 procent van Google-moederbedrijf Alphabet, dat met een tegenvallend kwartaalbericht kwam. Donderdag won het aandeel Alphabet 1,4 procent.
Werkloosheidsuitkering
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering met 9000 was toegenomen. Dat was meer dan verwacht. Vrijdag komt nog het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Dat rapport is van belang voor het rentebeleid van de Fed.
Apple steeg 0,4 procent. De iPhone-maker komt na de slotbel in New York met zijn resultaten. Ook webwinkelconcern Amazon (plus 1,4 procent) en Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 2,2 procent) brengen dan de kwartaalcijfers naar buiten.
Zwakkere verkoop
Qualcomm daalde 4,4 procent. De fabrikant van chips voor smartphones presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar beleggers maakten zich zorgen over de mogelijke zwakkere verkopen van Android-smartphones in China.
Merck won 3,9 procent. Het farmaceutische concern profiteerde in het afgelopen kwartaal van sterke verkopen van zijn kankermedicijn Keytruda en boekte meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
1 uur geledenSOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
4 uur geleden