Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla bij stijgers op herstellend Wall Street

Tesla bij stijgers op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Topman Elon Musk laat aandeelhouders van Tesla stemmen over een verhuizing van de fabrikant van elektrische auto's naar de staat Texas. De miljardair wil weg uit Delaware omdat een rechter uit die staat eerder deze week een streep zette door zijn beloningspakket met een waarde van 55 miljard dollar. Het aandeel steeg 1,2 procent.

Wall Street liet een voorzichtig herstel zien, na de flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst. Op de financiële markten werd echter al volop gespeculeerd op een spoedige renteverlaging.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.206 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4870 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 15.282 punten. De S&P 500 en de Nasdaq zakten woensdag nog 1,6 en 2,2 procent. Dat kwam mede door een fors koersverlies van 7,5 procent van Google-moederbedrijf Alphabet, dat met een tegenvallend kwartaalbericht kwam. Donderdag won het aandeel Alphabet 1,4 procent.

Werkloosheidsuitkering

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering met 9000 was toegenomen. Dat was meer dan verwacht. Vrijdag komt nog het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Dat rapport is van belang voor het rentebeleid van de Fed.

Apple steeg 0,4 procent. De iPhone-maker komt na de slotbel in New York met zijn resultaten. Ook webwinkelconcern Amazon (plus 1,4 procent) en Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 2,2 procent) brengen dan de kwartaalcijfers naar buiten.

Zwakkere verkoop

Qualcomm daalde 4,4 procent. De fabrikant van chips voor smartphones presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar beleggers maakten zich zorgen over de mogelijke zwakkere verkopen van Android-smartphones in China.

Merck won 3,9 procent. Het farmaceutische concern profiteerde in het afgelopen kwartaal van sterke verkopen van zijn kankermedicijn Keytruda en boekte meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.

Meer uit Financieel

Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

4 minuten geleden
Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

48 minuten geleden
ExxonMobil heeft pensioenen te weinig verhoogd, zegt rechter

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.

1 uur geleden
FrieslandCampina speelt met 90 miljoen in op eiwitrijke trend

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.

2 uur geleden
EU-lidstaten gaan btw-fraude harder aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.

3 uur geleden
Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

3 uur geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.

3 uur geleden