Tesla bij stijgers op herstellend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Topman Elon Musk laat aandeelhouders van Tesla stemmen over een verhuizing van de fabrikant van elektrische auto's naar de staat Texas. De miljardair wil weg uit Delaware omdat een rechter uit die staat eerder deze week een streep zette door zijn beloningspakket met een waarde van 55 miljard dollar. Het aandeel steeg 1,2 procent.
Wall Street liet een voorzichtig herstel zien, na de flinke koersverliezen een dag eerder. Die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht de rente onveranderd. De beleidsmakers lijken echter geen haast te hebben met het verlagen van de rente. Ze willen eerst meer bewijs zien dat de inflatie echt op de doelstelling van 2 procent afkoerst. Op de financiële markten werd echter al volop gespeculeerd op een spoedige renteverlaging.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 38.206 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 4870 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 15.282 punten. De S&P 500 en de Nasdaq zakten woensdag nog 1,6 en 2,2 procent. Dat kwam mede door een fors koersverlies van 7,5 procent van Google-moederbedrijf Alphabet, dat met een tegenvallend kwartaalbericht kwam. Donderdag won het aandeel Alphabet 1,4 procent.
Werkloosheidsuitkering
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering met 9000 was toegenomen. Dat was meer dan verwacht. Vrijdag komt nog het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Dat rapport is van belang voor het rentebeleid van de Fed.
Apple steeg 0,4 procent. De iPhone-maker komt na de slotbel in New York met zijn resultaten. Ook webwinkelconcern Amazon (plus 1,4 procent) en Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 2,2 procent) brengen dan de kwartaalcijfers naar buiten.
Zwakkere verkoop
Qualcomm daalde 4,4 procent. De fabrikant van chips voor smartphones presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar beleggers maakten zich zorgen over de mogelijke zwakkere verkopen van Android-smartphones in China.
Merck won 3,9 procent. Het farmaceutische concern profiteerde in het afgelopen kwartaal van sterke verkopen van zijn kankermedicijn Keytruda en boekte meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
12 minuten geledenVEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
52 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
56 minuten geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
3 uur geleden