Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla beleeft beste start van het jaar ooit ondanks crisis

Tesla beleeft beste start van het jaar ooit ondanks crisis

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Automaker Tesla kan terugkijken op het beste begin van een jaar ooit. De Amerikaanse maker van louter elektrische auto's zag de omzet in het eerste kwartaal met 32 procent stijgen in vergelijking met een jaar eerder tot bijna 6 miljard dollar. Op kwartaalbasis liep de omzet met een vijfde terug. Verder sloot Tesla het kwartaal af met zwarte cijfers.

De opbrengsten hadden nog hoger kunnen zijn als de coronacrisis niet had gezorgd voor een kink in de kabel bij leveringen, met name aan het einde van het kwartaal toen het coronavirus zich wijd verspreidde.

De gemiddelde prijs van een afgeleverde Tesla viel in het kwartaal lager. Dit is volgens Tesla logisch te verklaren aangezien de meer betaalbare modellen Model 3 en Model Y meer van de band rolden. De marges op de auto's was volgens Tesla ruim 25 procent en de totale marge van het bedrijf lag op bijna 21 procent. Volgens Tesla is dat voor beide het hoogste niveau in achttien maanden.

Gigafactory

De winstgevendheid verbeterde vooral nadat de Chinese Gigafactory van Tesla in bedrijf was. Dat zorgde er onder meer voor dat auto's goedkoper waren om te maken. De brutowinst kwam uit op 1,2 miljard dollar. Dat betekende een stijging op jaarbasis met 118 procent. Onder de streep resteerde een bedrag van 16 miljoen dollar.

Tesla had eerder al gemeld dat afgelopen kwartaal bijna 88.500 auto's waren afgeleverd, 40 procent meer dan een jaar eerder maar een vijfde minder in vergelijking met het slotkwartaal van 2019. De productie werd opgevoerd tot 102.672 auto's, tegenover 77.138 een jaar geleden.

Tesla waagde zich niet aan voorspelling voor het lopende boekjaar, ook vanwege de crisis. Na het tweede kwartaal komt het bedrijf mogelijk wel met een prognose.

Meer uit Financieel

Energiebedrijf Essent stapt in openbaar snelladen

DEN BOSCH (ANP) - Energiebedrijf Essent breidt zijn diensten uit met snelladen voor elektrische auto's. Zusterbedrijf E.ON Drive Infrastructure neemt het voormalige snellaadnetwerk van BP over en gaat bij de exploitatie samenwerken met Essent. Naar eigen zeggen wordt Essent zo direct een van de grootste aanbieders van openbaar snelladen in Nederland.

31 minuten geleden
Huishoudens besteden minder aan benzine en diesel

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaven in augustus minder uit aan motorbrandstoffen, zoals benzine en diesel, dan vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijzen aan de pomp zijn het afgelopen jaar flink gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten.

51 minuten geleden
BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

BUNNIK (ANP) - De beursgenoteerde bouwer BAM neemt A.Hak over, een aannemersbedrijf gespecialiseerd in ondergrondse infrastructuur. Het bedrijf wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro.

1 uur geleden
Beurzen in New York sluiten lager na publicatie Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.

10 uur geleden
Rechters wijzen onderzoek naar kunstmestbedrijf OCI af

AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.

13 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam daags na record omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.

15 uur geleden
NAM keert 1,4 miljard uit aan Shell en Exxon, minister bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.

15 uur geleden