Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla beleeft beste start van het jaar ooit ondanks crisis

Tesla beleeft beste start van het jaar ooit ondanks crisis

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Automaker Tesla kan terugkijken op het beste begin van een jaar ooit. De Amerikaanse maker van louter elektrische auto's zag de omzet in het eerste kwartaal met 32 procent stijgen in vergelijking met een jaar eerder tot bijna 6 miljard dollar. Op kwartaalbasis liep de omzet met een vijfde terug. Verder sloot Tesla het kwartaal af met zwarte cijfers.

De opbrengsten hadden nog hoger kunnen zijn als de coronacrisis niet had gezorgd voor een kink in de kabel bij leveringen, met name aan het einde van het kwartaal toen het coronavirus zich wijd verspreidde.

De gemiddelde prijs van een afgeleverde Tesla viel in het kwartaal lager. Dit is volgens Tesla logisch te verklaren aangezien de meer betaalbare modellen Model 3 en Model Y meer van de band rolden. De marges op de auto's was volgens Tesla ruim 25 procent en de totale marge van het bedrijf lag op bijna 21 procent. Volgens Tesla is dat voor beide het hoogste niveau in achttien maanden.

Gigafactory

De winstgevendheid verbeterde vooral nadat de Chinese Gigafactory van Tesla in bedrijf was. Dat zorgde er onder meer voor dat auto's goedkoper waren om te maken. De brutowinst kwam uit op 1,2 miljard dollar. Dat betekende een stijging op jaarbasis met 118 procent. Onder de streep resteerde een bedrag van 16 miljoen dollar.

Tesla had eerder al gemeld dat afgelopen kwartaal bijna 88.500 auto's waren afgeleverd, 40 procent meer dan een jaar eerder maar een vijfde minder in vergelijking met het slotkwartaal van 2019. De productie werd opgevoerd tot 102.672 auto's, tegenover 77.138 een jaar geleden.

Tesla waagde zich niet aan voorspelling voor het lopende boekjaar, ook vanwege de crisis. Na het tweede kwartaal komt het bedrijf mogelijk wel met een prognose.

Meer uit Financieel

Goudprijs bereikt nieuw record door sterke verzwakking dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.

40 minuten geleden
CNV snapt niets van schrappen banen bij chipfabrikant ASML

VELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".

1 uur geleden
Bijna 6 miljoen huishoudens aangesloten op glasvezelnetwerk KPN

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal huishoudens met een glasvezelaansluiting op het netwerk van KPN is vorig jaar gestegen naar bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf heeft in 2025 440.000 huishoudens voorzien van zo'n aansluiting voor sneller internet. Dit is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP.

2 uur geleden
FT: ruimtevaartbedrijf SpaceX overweegt beursgang in juni

HAWTHORNE (ANP/RTR) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk gaat mogelijk midden juni naar de beurs in New York, met als doel 50 miljard dollar op te halen. Dat meldt zakenkrant Financial Times woensdag op basis van bronnen. Het zou daarmee de grootste beursgang ooit worden.

2 uur geleden
ASML wil 1700 medewerkers ontslaan uit managementlaag

VELDHOVEN (ANP) - ASML wil vele honderden banen schrappen in de managementlaag van afdelingen voor onderzoek en ontwikkeling. Ongeveer 1700 medewerkers worden daarbij ontslagen, verwacht de chipmachinemaker uit Veldhoven. Volgens financieel topman Roger Dassen is de ingreep nodig omdat de organisatie te stroef is geworden, waardoor ingenieurs te veel tijd kwijt zijn aan zaken die niet met innovatie te maken hebben.

2 uur geleden
ASML boekt recordomzet in 2025 en voorziet verdere groei in 2026

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft vorig jaar een recordomzet behaald van 32,7 miljard euro, een stijging van 16 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Volgens het Veldhovense bedrijf was het laatste kwartaal van 2025 "bijzonder sterk" met een stijging tot 9,7 miljard euro.

3 uur geleden
Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

12 uur geleden