Tesla-baas Elon Musk prijst Chinese autofabrikanten
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese automakers zijn de meest concurrerende in de wereld. Dat vindt althans Tesla-baas Elon Musk, die sprak op een onlineforum in China. Musk ging daarbij ook in op de beveiliging van gegevens en benadrukte het "grote potentieel" van de Chinese markt voor elektrische auto's.
Musk had een krap drie minuten durende videoboodschap ingesproken voor het World New Energy Vehicle Congress, dat plaatsvindt op het Zuid-Chinese eiland Hainan. Het gevlei van Musk komt op een moment dat Tesla onder vuur ligt in China. Het is de automaker er alles aan gelegen zijn reputatie te herstellen.
"Ik heb veel respect voor de vele Chinese automakers", aldus Musk. Volgens de Tesla-baas zijn de vele Chinese autobedrijven belangrijk voor het aanjagen van technologieën die elektrisch rijden mogelijk maken. In het bijzonder prees Musk de software die Chinese autoproducenten maken. Ook benadrukt Musk dat China goed duidelijk heeft wat de toekomst is als het gaat om elektrisch rijden.
Omvangrijke steun Peking
Tesla is vooralsnog de enige buitenlandse autoproducent die volledig eigenaar is van zijn lokale activiteiten in het land. De automaker ontving ook omvangrijke steun vanuit Peking voor de realisatie van zijn Chinese Tesla-fabriek.
De laatste tijd is de stemming rond Tesla in het land echter omgeslagen na een reeks tegenslagen. Zo was er een protest tijdens de autoshow van Shanghai vanwege malheur van de auto's. Chinese autoriteiten maanden Tesla ook meer aandacht te schenken aan de veiligheid van de voertuigen. Ook moest het Amerikaanse bedrijf meer doen om het vertrouwen van consumenten te winnen. Verder kampte Tesla met een terugroepactie die de verkopen geen goed deden.
Chiptekorten
Ook de wereldwijde tekorten van chips raakten de productie van Tesla. De Chinese fabriek lag daardoor een paar dagen stil. Tesla heeft in China ook te maken met fellere concurrentie van lokale start-ups op het gebied van elektrisch rijden, waaronder Xpeng, Li Auto en Nio.
Musk beloofde in zijn videoboodschap verder dat Tesla zal samenwerken met autoriteiten in alle landen op het gebied van gegevensbeveiliging. Peking verzocht Tesla eerder om alle door zijn auto's in China verzamelde gegevens ook lokaal op te slaan. Daarop beloofde Musk datacenters in het land op te zullen zetten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors voert gesprekken over een overname van Ambarella, een ontwerper van gespecialiseerde AI-chips die worden gebruikt in cameratechnologie voor zelfrijdende auto's. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Volgens de Britse zakenkrant zijn de gesprekken over een mogelijke miljardendeal in volle gang, maar wil NXP geen commentaar geven.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) is vrijdag ruim een kwart van zijn beurswaarde kwijtgeraakt op de beurs in Amsterdam. Het aandeel van het bedrijf achter sterren als Taylor Swift, Noah Kahan, Olivia Rodrigo en Drake kelderde dik 25 procent na een zeer slecht ontvangen kwartaalbericht.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BELGA) - De Europese Commissie is akkoord met de miljardenovername van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims. Een groep investeerders onder leiding van het Saudische staatsfonds PIF telde vorig jaar 55 miljard euro neer om EA in te lijven en van de aandelenbeurs in New York te halen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York, met een koerswinst van 14 procent. Dat is de grootste koerssprong voor het aandeel sinds november 2022.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse treinvervoerder GoVolta wil de concurrentie aangaan met Eurostar op de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Parijs. Dat heeft de Bredase onderneming gemeld aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). GoVolta hoopt de nieuwe treindienst in december 2028 te starten. Het bedrijf rijdt vanaf eind dit jaar naar de Franse hoofdstad via het klassieke spoor, maar dat duurt drie uur langer.
15 uur geleden