Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla-baas Elon Musk overweegt flink te investeren in Frankrijk

Tesla-baas Elon Musk overweegt flink te investeren in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Topman van Tesla Elon Musk overweegt om "aanzienlijk" te investeren in Frankrijk. Dat zei hij tijdens een bezoek aan dat land in het kader van een evenement dat bedoeld is om buitenlandse bedrijven aan te trekken. "Ik ben erg onder de indruk van president Macron en de Franse regering en hoe gastvrij ze zijn voor de industrie", aldus Musk.

De Franse president meldde op Twitter dat de twee spraken over de aantrekkelijkheid van Frankrijk en over de "aanzienlijke vooruitgang in de elektrische voertuigen- en energiesector". De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire vertelde omroep BFMTV dat er onderhandelingen gaande zijn met Musk. Waar die over gaan, zei hij er niet bij, maar wel dat "alle investeringen van vandaag het resultaat zijn van maanden of zelfs jaren van onderhandelingen".

Macron en Musk ontmoetten elkaar in het Élysée-paleis voordat ze naar Versailles vertrokken voor de ‘Kies Frankrijk’-conferentie. Die conferentie in Versailles heeft de Franse Staat de nodige investeringen opgeleverd, zo komt naar voren uit een ander bericht op Twitter van Macron. Hij meldt een toegezegd totaalbedrag van zo'n 13 miljard euro, wat neerkomt op het creëren van ongeveer 8000 banen. "Als een buitenlandse investeerder voor Frankrijk kiest, is dat goed voor de werkgelegenheid en voor onze regio’s", voegde Macron eraan toe.

Onder de investerende bedrijven bevindt zich onder meer de Zweedse meubelgigant Ikea. Die gaf aan tegen 2026 900 miljoen euro te willen investeren in een logistiek centrum bij Toulouse. Farmaceut Pfizer wil 500 miljoen euro investeren in de Franse farmaceutische sector, waar ook het Britse concern GSK in wil investeren voor 400 miljoen euro.

Meer uit Buitenland

Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

24 minuten geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

3 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

8 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

11 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

11 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

11 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

12 uur geleden