Tesla-baas Elon Musk overweegt flink te investeren in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - Topman van Tesla Elon Musk overweegt om "aanzienlijk" te investeren in Frankrijk. Dat zei hij tijdens een bezoek aan dat land in het kader van een evenement dat bedoeld is om buitenlandse bedrijven aan te trekken. "Ik ben erg onder de indruk van president Macron en de Franse regering en hoe gastvrij ze zijn voor de industrie", aldus Musk.
De Franse president meldde op Twitter dat de twee spraken over de aantrekkelijkheid van Frankrijk en over de "aanzienlijke vooruitgang in de elektrische voertuigen- en energiesector". De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire vertelde omroep BFMTV dat er onderhandelingen gaande zijn met Musk. Waar die over gaan, zei hij er niet bij, maar wel dat "alle investeringen van vandaag het resultaat zijn van maanden of zelfs jaren van onderhandelingen".
Macron en Musk ontmoetten elkaar in het Élysée-paleis voordat ze naar Versailles vertrokken voor de ‘Kies Frankrijk’-conferentie. Die conferentie in Versailles heeft de Franse Staat de nodige investeringen opgeleverd, zo komt naar voren uit een ander bericht op Twitter van Macron. Hij meldt een toegezegd totaalbedrag van zo'n 13 miljard euro, wat neerkomt op het creëren van ongeveer 8000 banen. "Als een buitenlandse investeerder voor Frankrijk kiest, is dat goed voor de werkgelegenheid en voor onze regio’s", voegde Macron eraan toe.
Onder de investerende bedrijven bevindt zich onder meer de Zweedse meubelgigant Ikea. Die gaf aan tegen 2026 900 miljoen euro te willen investeren in een logistiek centrum bij Toulouse. Farmaceut Pfizer wil 500 miljoen euro investeren in de Franse farmaceutische sector, waar ook het Britse concern GSK in wil investeren voor 400 miljoen euro.
Meer uit Buitenland
GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
7 uur geleden