Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla-baas Elon Musk overweegt flink te investeren in Frankrijk

Tesla-baas Elon Musk overweegt flink te investeren in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Topman van Tesla Elon Musk overweegt om "aanzienlijk" te investeren in Frankrijk. Dat zei hij tijdens een bezoek aan dat land in het kader van een evenement dat bedoeld is om buitenlandse bedrijven aan te trekken. "Ik ben erg onder de indruk van president Macron en de Franse regering en hoe gastvrij ze zijn voor de industrie", aldus Musk.

De Franse president meldde op Twitter dat de twee spraken over de aantrekkelijkheid van Frankrijk en over de "aanzienlijke vooruitgang in de elektrische voertuigen- en energiesector". De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire vertelde omroep BFMTV dat er onderhandelingen gaande zijn met Musk. Waar die over gaan, zei hij er niet bij, maar wel dat "alle investeringen van vandaag het resultaat zijn van maanden of zelfs jaren van onderhandelingen".

Macron en Musk ontmoetten elkaar in het Élysée-paleis voordat ze naar Versailles vertrokken voor de ‘Kies Frankrijk’-conferentie. Die conferentie in Versailles heeft de Franse Staat de nodige investeringen opgeleverd, zo komt naar voren uit een ander bericht op Twitter van Macron. Hij meldt een toegezegd totaalbedrag van zo'n 13 miljard euro, wat neerkomt op het creëren van ongeveer 8000 banen. "Als een buitenlandse investeerder voor Frankrijk kiest, is dat goed voor de werkgelegenheid en voor onze regio’s", voegde Macron eraan toe.

Onder de investerende bedrijven bevindt zich onder meer de Zweedse meubelgigant Ikea. Die gaf aan tegen 2026 900 miljoen euro te willen investeren in een logistiek centrum bij Toulouse. Farmaceut Pfizer wil 500 miljoen euro investeren in de Franse farmaceutische sector, waar ook het Britse concern GSK in wil investeren voor 400 miljoen euro.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

3 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

4 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

5 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

5 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

6 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

8 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

9 uur geleden