
Tesla aangeklaagd door plotseling ontslagen werknemers
SPARKS (ANP/RTR) - Automaker Tesla is in de Verenigde Staten aangeklaagd door twee werknemers die deze maand zijn ontslagen. Ze werkten in de Tesla-fabriek in de plaats Sparks in Nevada. Volgens de twee oud-werknemers heeft het bedrijf niet van tevoren aangekondigd dat er ontslagen zouden vallen, wat in strijd is met de wet.
Volgens de oud-werknemers zijn er alleen al in de fabriek in Nevada de afgelopen maanden vijfhonderd mensen ontslagen. Daarmee gaat het om een reorganisatie, die Tesla minstens zestig dagen van tevoren had moeten aankondigen. In plaats daarvan kregen werknemers plotseling te horen dat ze niet meer terug hoefden te komen.
Eerder deze maand zei Tesla's topman Elon Musk volgens persbureau Reuters in een email nog dat hij een "superslecht gevoel" had over de economie en dat Tesla 10 procent van z'n personeelsbestand moest ontslaan.
De twee oud-werknemers willen nog zestig dagen doorbetaald krijgen van het bedrijf en willen dat andere Tesla-medewerkers in de VS die plotseling zijn ontslagen ook vergoed worden.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.
2 uur geledenFREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.
2 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.
5 uur geleden