Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla aangeklaagd door plotseling ontslagen werknemers

Tesla aangeklaagd door plotseling ontslagen werknemers

SPARKS (ANP/RTR) - Automaker Tesla is in de Verenigde Staten aangeklaagd door twee werknemers die deze maand zijn ontslagen. Ze werkten in de Tesla-fabriek in de plaats Sparks in Nevada. Volgens de twee oud-werknemers heeft het bedrijf niet van tevoren aangekondigd dat er ontslagen zouden vallen, wat in strijd is met de wet.

Volgens de oud-werknemers zijn er alleen al in de fabriek in Nevada de afgelopen maanden vijfhonderd mensen ontslagen. Daarmee gaat het om een reorganisatie, die Tesla minstens zestig dagen van tevoren had moeten aankondigen. In plaats daarvan kregen werknemers plotseling te horen dat ze niet meer terug hoefden te komen.

Eerder deze maand zei Tesla's topman Elon Musk volgens persbureau Reuters in een email nog dat hij een "superslecht gevoel" had over de economie en dat Tesla 10 procent van z'n personeelsbestand moest ontslaan.

De twee oud-werknemers willen nog zestig dagen doorbetaald krijgen van het bedrijf en willen dat andere Tesla-medewerkers in de VS die plotseling zijn ontslagen ook vergoed worden.

Meer uit Buitenland

Venezuela zet oorlogsschepen in tegen Amerikaanse aanwezigheid

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela laat in reactie op de aanwezigheid van Amerikaanse oorlogsschepen zelf ook oorlogsschepen voor de kust varen. De Verenigde Staten stuurden vorige week drie vaartuigen naar de wateren rond het land om drugssmokkel tegen te gaan en druk te zetten op president Nicolás Maduro.

6 uur geleden
VN creëren adviesorgaan over kunstmatige intelligentie

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben een adviesorgaan opgericht over kunstmatige intelligentie (AI). Lidstaten maakten zich zorgen over de snelle ontwikkeling van de technologie en hadden om zo'n instantie gevraagd.

7 uur geleden
Trump wil doodstraf voor moordenaars in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat iedereen die een moord pleegt in de hoofdstad Washington de doodstraf krijgt. Volgens hem is dat nodig om de misdaad in de stad aan te pakken. De doodstraf is in Washington al sinds 1981 afgeschaft.

7 uur geleden
Politie arresteert honderden mensen bij Notting Hill Carnival

LONDEN (ANP/DPA) - De Londense politie heeft naar eigen zeggen tijdens het Notting Hill Carnival afgelopen weekend meer dan vijfhonderd verdachten gearresteerd. Gezichtsherkenning heeft volgens de politie een belangrijke rol gehad bij de aanhouding en vervolging van verdachten.

9 uur geleden
Israël: zes Hamasstrijders gedood bij aanval op ziekenhuis

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israëlische functionarissen hebben gezegd dat bij een aanval op een ziekenhuis maandag in de Gazastrook onder meer zes "terroristen" van de Palestijnse beweging Hamas zijn gedood. Bij de aanval werden zeker twintig mensen gedood, onder wie vijf journalisten.

10 uur geleden
VS trekken visum in van Braziliaanse minister

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse minister Ricardo Lewandowski kan voorlopig niet meer afreizen naar de Verenigde Staten. Washington heeft zijn visum ingetrokken, verkondigde de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

11 uur geleden
Nederland wil aandacht voor staal bij nieuwe afspraken EU en VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan leven met de eerste handelsafspraken die zijn gemaakt tussen de EU en VS, maar dringt aan op "speciale aandacht" voor de Amerikaanse importheffing van 50 procent op staal bij vervolgafspraken. Dat schrijft demissionair minister Ruben Brekelmans (Buitenlandse Zaken, VVD) in een reactie op de vorige week naar buiten gebrachte afspraken.

12 uur geleden