Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesfu is lasser van beroep, maar blijkt op EK echte hardloper

Tesfu is lasser van beroep, maar blijkt op EK echte hardloper

ROME (ANP) - Filmon Tesfu was best tevreden met zijn negentiende plaats op de halve marathon bij de EK atletiek in Rome. "Op de EK veldlopen in december werd ik nog 63e, dus ik heb een grote stap gemaakt", zei de 30-jarige atleet, die pas vijf jaar serieus aan hardlopen doet en van beroep lasser is.

"Ik nam wel een risico door de eerste kilometers met de kopgroep mee te gaan. Die jongens vooraan kunnen onder het uur lopen en mijn beste tijd is twee minuten langzamer, dus dat is een groot verschil. Ik moest op een gegeven moment ook langzamer gaan lopen, maar tegen het einde heb ik weer een paar jongens kunnen inhalen", vertelde hij na de race, die hij eindigde in 1.02.42, 1 minuut en 39 seconden later dan de Italiaanse winnaar Yemaneberhan Crippa.

De uit Eritrea afkomstige Tesfu is ervan overtuigd dat hij de komende jaren nog veel sneller gaat lopen. Hij wil zich ook gaan toeleggen op de marathon. "Ik ben goed op de weg, daar loop ik beter dan op de baan. Ik zou ook graag wat meer tijd aan het hardlopen besteden, want de combinatie met mijn werk als lasser is lastig. Ik zoek eigenlijk een sponsor."

Hij vond de halve marathon op de EK in Rome een mooie ervaring. "Er stond in de stad veel publiek, dus ik kon niet zo heel veel zien van die monumenten. Ik was ook meer met de race bezig. Maar ik hou wel van zo'n stad met historische gebouwen. Mooier dan Den Helder, waar het altijd waait."

Meer uit Sport

Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

59 minuten geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

2 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

9 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

18 uur geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

20 uur geleden
Norris kan in Las Vegas grote stap naar eerste wereldtitel zetten

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.

20 uur geleden
Meerkampster Vetter beëindigt atletiekloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.

21 uur geleden