Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terzic terug als trainer van Borussia Dortmund

Terzic terug als trainer van Borussia Dortmund

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft Edin Terzic aangesteld als opvolger van de ontslagen hoofdtrainer Marco Rose. De 39-jarige Terzic had vorig seizoen als interim-trainer al ruim een half jaar de leiding over de hoofdmacht van Dortmund, na het ontslag van Lucien Favre. Hij werd daarna technisch directeur van de Duitse voetbalclub.

Dortmund besloot vrijdag om Rose te ontslaan, na een tegenvallend seizoen. Dortmund moest de Duitse landstitel opnieuw aan Bayern München laten en werd in Europees verband vroeg uitgeschakeld. De club moest afscheid nemen van de Noorse topschutter Erling Haaland, die overstapt naar Manchester City.

Terzic moet de successen terugbrengen in Dortmund. Onder leiding van de van assistent tot hoofdtrainer gepromoveerde Terzic won de ploeg vorig jaar de Duitse beker. Hij ondertekent nu een contract tot de zomer van 2025 bij de club van Oranje-international Donyell Malen. "Edin kent onze club en een groot deel van het team. Hij weet welke aanpassingen we willen doen om onze supporters weer succesvol voetbal te bieden", zegt technisch directeur Sebastian Kehl.

Meer uit Voetbal

Noren beklagen zich: bal zou bij 1-1 kabel hebben geraakt

MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.

1 uur geleden
Bellingham leidt Engeland met twee treffers ook langs Noorwegen

MIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.

2 uur geleden
Argentijn overleden die aan basis stond van invoering rode kaart

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.

4 uur geleden
Saliba en Upamecano doen rustig aan richting duel met Spanje

BOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.

5 uur geleden
Engeland in kwartfinale tegen Noren met Stones en Madueke

MIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.

5 uur geleden
FIFA-baas Infantino 'overweegt' uitbreiding WK naar 64 landen

NEW YORK (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA kan zich een verdere uitbreiding van het WK voetbal naar 64 landen goed voorstellen en zegt dat het idee na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport.

8 uur geleden
Van Bronckhorst ziet Slot wel zitten als bondscoach Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.

11 uur geleden