Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Terugval bij verhuur kantoorruimte in Amsterdam'

'Terugval bij verhuur kantoorruimte in Amsterdam'

AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar kantoorruimte in de Randstad is vorig jaar verder toegenomen, met uitzondering van Amsterdam. "Amsterdam lijkt als eerste stad tegen de grenzen van haar groei aan te lopen. We zien een duidelijke terugval in opname van kantoorruimte in de hoofdstad", zegt directeur Rudolf de Boer van vastgoedadviseur CBRE Nederland.

In Amsterdam werd volgens CBRE afgelopen jaar 306.000 vierkante meter aan kantoorruimte verhuurd, een daling van 21 procent ten opzichte van 2018. Deze afname valt samen met een zeer krappe kantorenmarkt. De kantorenleegstand in de hoofdstad daalde eind 2019 naar 3,5 procent.

Ook in de andere grote steden is de leegstand volgens de vastgoedadviseur laag, met name in de meest moderne kantoorgebieden rond de grote stations. Als gevolg van de grote vraag naar kantoren en het beperkte aanbod, stijgen de huren. De tophuur aan de Amsterdamse Zuidas steeg met 7 procent naar 460 euro per vierkante meter.

Meer uit Financieel

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

9 minuten geleden
Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

1 uur geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

1 uur geleden
Rechtbank wil 26 getuigen laten ondervragen in megazaak Damen

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.

1 uur geleden
Maatschappijen schrappen vluchten naar Iran om protesten

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen schrappen hun vluchten naar Iran nu protesten de situatie in het land steeds verder op scherp zetten. Turkish Airlines vliegt tot en met zaterdag niet naar het land, het eveneens Turkse Pegasus alleen vrijdag niet. Flydubai schrapt minstens zeventien vluchten naar de steden Teheran, Shiraz en Mashhad.

1 uur geleden
Grok laat alleen betalende gebruikers foto's bewerken na ophef

PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.

2 uur geleden
KLM: 300.000 reizigers getroffen door winterweer

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.

2 uur geleden