'Terugval bij verhuur kantoorruimte in Amsterdam'
AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar kantoorruimte in de Randstad is vorig jaar verder toegenomen, met uitzondering van Amsterdam. "Amsterdam lijkt als eerste stad tegen de grenzen van haar groei aan te lopen. We zien een duidelijke terugval in opname van kantoorruimte in de hoofdstad", zegt directeur Rudolf de Boer van vastgoedadviseur CBRE Nederland.
In Amsterdam werd volgens CBRE afgelopen jaar 306.000 vierkante meter aan kantoorruimte verhuurd, een daling van 21 procent ten opzichte van 2018. Deze afname valt samen met een zeer krappe kantorenmarkt. De kantorenleegstand in de hoofdstad daalde eind 2019 naar 3,5 procent.
Ook in de andere grote steden is de leegstand volgens de vastgoedadviseur laag, met name in de meest moderne kantoorgebieden rond de grote stations. Als gevolg van de grote vraag naar kantoren en het beperkte aanbod, stijgen de huren. De tophuur aan de Amsterdamse Zuidas steeg met 7 procent naar 460 euro per vierkante meter.
Meer uit Financieel
WOERDEN (ANP) - Bedrijven ondervinden hinder van de lage waterstand, omdat ze koelwater niet meer mogen lozen. Dat ziet belangenbehartiger van zakelijke energie- en watergebruikers VEMW. Industriƫle bedrijven in de buurt van beken, kanalen en ondiepe plassen ervaren al problemen. Die bedrijven mogen minder restwarmte lozen en moeten daarvoor mogelijk de productie afschalen, legt Roy Tummers, directeur Water bij VEMW, uit.
27 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen doet mee aan de proef met de digitale euro van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB heeft in totaal 36 banken en aanbieders van betaaldiensten geselecteerd voor de proef van twaalf maanden, die in de tweede helft van 2027 van start gaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is nu nog geen "rampscenario" voor boeren en tuinders in Nederland, maar als het zo warm blijft en er weinig regen valt, kan het dat wel worden. Dat zegt een woordvoerster van land- en tuinbouworganisatie LTO. In steeds meer gebieden mogen boeren geen water meer halen uit sloten en beken om gewassen te beregenen. Tegelijkertijd geldt: hoe droger het wordt, hoe meer water gewassen vragen.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - Betalen voor een doorvaart door internationale wateren is "fundamenteel verkeerd", stelt de Duitse rederij Hapag-Lloyd. De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag dat hij compensatie wil voor het beschermen van scheepvaart in de Straat van Hormuz. Hij spreekt van een heffing van 20 procent over de verscheepte lading.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump wil een heffing van 20 procent over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz innen ter compensatie voor de kosten voor de bescherming van de scheepvaart door de belangrijke zeestraat.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen verder. De adviesprijzen lopen op nu het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran weer is opgelaaid, waardoor de olieprijzen omhooggaan.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse start-up Carbyon komt in Britse handen. Het bedrijf, dat een technologie heeft ontwikkeld die CO2 rechtstreeks uit de lucht haalt en een testlocatie in Eindhoven heeft, wordt overgenomen door zijn concurrent Airhive uit Londen.
4 uur geleden