Terugtrekkingsplannen leger VS uit Duitsland in ijskast
STUTTGART (ANP) - De plannen van de vorige Amerikaanse president Trump om 12.000 Amerikaanse militairen uit Duitsland terug te trekken staan in de ijskast. De voornemens worden van onder tot boven opnieuw bekeken, zei generaal Tod Wolters, de commandant van de troepen van de VS in Europa.
De nieuwe defensieminister Lloyd Austin is begonnen met een grondige herbeoordeling van de plannen die zijn voorganger Mark Esper in juli ontvouwde, zei Wolters woensdag volgens het legerblad Stars and Stripes.
Het Amerikaanse parlement zei in december al de massale terugtrekking te willen blokkeren omdat het niet in het nationale belang van de VS zou zijn. De Amerikanen hebben ongeveer 34.500 militairen in Duitsland gestationeerd, die volgens het parlement een belangrijk afschrikmiddel tegen militaire agressie en mogelijke expansie van Rusland in Europa zijn. Ze zijn bovendien van belang bij de ondersteuning van Amerikaanse operaties in het Midden-Oosten, Afrika en Afghanistan.
Trump rechtvaardigde de stap door te wijzen op de in zijn ogen te lage Duitse defensie-uitgaven. Het commandocentrum in Stuttgart zou worden overgeheveld naar België. Een deel van de militairen zou naar Polen, de Baltische staten en Italië gaan. De NAVO en Duitsland waren niet blij met de voorgenomen terugtrekking.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
1 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
6 uur geleden