Terugtrekkingsplannen leger VS uit Duitsland in ijskast
STUTTGART (ANP) - De plannen van de vorige Amerikaanse president Trump om 12.000 Amerikaanse militairen uit Duitsland terug te trekken staan in de ijskast. De voornemens worden van onder tot boven opnieuw bekeken, zei generaal Tod Wolters, de commandant van de troepen van de VS in Europa.
De nieuwe defensieminister Lloyd Austin is begonnen met een grondige herbeoordeling van de plannen die zijn voorganger Mark Esper in juli ontvouwde, zei Wolters woensdag volgens het legerblad Stars and Stripes.
Het Amerikaanse parlement zei in december al de massale terugtrekking te willen blokkeren omdat het niet in het nationale belang van de VS zou zijn. De Amerikanen hebben ongeveer 34.500 militairen in Duitsland gestationeerd, die volgens het parlement een belangrijk afschrikmiddel tegen militaire agressie en mogelijke expansie van Rusland in Europa zijn. Ze zijn bovendien van belang bij de ondersteuning van Amerikaanse operaties in het Midden-Oosten, Afrika en Afghanistan.
Trump rechtvaardigde de stap door te wijzen op de in zijn ogen te lage Duitse defensie-uitgaven. Het commandocentrum in Stuttgart zou worden overgeheveld naar België. Een deel van de militairen zou naar Polen, de Baltische staten en Italië gaan. De NAVO en Duitsland waren niet blij met de voorgenomen terugtrekking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
4 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
7 uur geleden