Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terugtrekking troepen VS uit Duitsland 'gaat hele NAVO aan’

Terugtrekking troepen VS uit Duitsland 'gaat hele NAVO aan’

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Amerikaanse besluit om 9500 van de 34.500 VS-militairen terug te trekken uit Duitsland is relevant voor de hele NAVO en staat daarom deze week op de agenda van overleg van de defensieministers van de lidstaten. NAVO-topman Jens Stoltenberg zei dat dinsdag. Hij heeft de kwestie besproken met de Amerikaanse president Trump en de Duitse defensieminister Annegret Kramp-Karrenbauer.

Stoltenberg wees op het belang van de Amerikaanse militaire aanwezigheid in Europa en de commandocentra en militaire bases van de VS in Duitsland. Hij benadrukte dat de Amerikanen de laatste jaren met meer troepen actief zijn in Europa, met name in het oosten.

De Amerikanen hebben nog niet aangegeven hoe en wanneer zij hun troepen uit Duitsland weghalen, aldus de Noorse NAVO-baas. Hun aanwezigheid daar is belangrijk voor Europa maar ook goed voor de VS, zei hij. Dat de Amerikanen aanpassingen doorvoeren is niets nieuws, voegde hij daaraan toe. De stationering van de Amerikanen in Duitsland is een afspraak tussen beide staten, maar volgens hem belangrijk voor de hele alliantie.

Kritiek

Kramp-Karrenbauer reageerde dinsdagavond op het plan van Trump. "De NAVO is geen handelsorganisatie en veiligheid is geen handelswaar."

Trump heeft al langer kritiek op de in zijn ogen te lage defensie-uitgaven van Duitsland. Stoltenberg herhaalde dat bondgenoten meer zijn gaan uitgeven. De doelstelling om in 2024 2 procent van het nationaal inkomen uit te geven aan defensie zal niet door alle NAVO-landen worden gehaald, werd eerder al duidelijk.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

2 uur geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

3 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

3 uur geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

8 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

8 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

15 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

15 uur geleden