Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terugtreden Sandberg is 'einde tijdperk' bij moeder Facebook

Terugtreden Sandberg is 'einde tijdperk' bij moeder Facebook

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Topman Mark Zuckerberg van Facebook-moederbedrijf Meta Platforms noemt het terugtreden van operationeel directeur Sheryl Sandberg "het einde van een tijdperk". De 52-jarige Amerikaanse stond al jaren bekend als een van de drijvende krachten achter het zakelijke succes van het socialemediaconcern.

In een reactie op haar vertrek wijst Zuckerberg erop dat het Sandberg was die hem heeft geleerd hoe je een bedrijf moet runnen. Sandberg kwam in 2008 bij Facebook toen Zuckerberg nog maar 23 jaar oud was. Hij laat weten dat hijzelf en zijn vrouw Priscilla Sandberg ook al jaren als een goede vriend beschouwen.

Sandberg werd alom beschouwd als het zakelijke genie achter de onderneming die vorig jaar goed was voor bijna 120 miljard dollar aan omzet. Naast Zuckerberg was ze ook het belangrijkste gezicht van het bedrijf. Ze heeft Facebook vaak publiekelijk verdedigd toen het bedrijf veel kritiek over zich heen kreeg, omdat het te weinig zou doen om haatzaaien, racisme en nepnieuws te bestrijden.

Filantropische stichting

Naar eigen zeggen wil Sandberg meer tijd vrijmaken voor werk voor haar filantropische stichting, vandaar haar besluit. Ze gaat niet helemaal weg bij Meta maar blijft na haar stap terug later dit jaar nog een zetel houden in het bestuur.

Haar opvolger wordt Javier Olivan, die momenteel leiding geeft aan de groei-inspanningen van het bedrijf waar ook Messenger, Instagram en Whatsapp onder vallen. Ondanks dat Sandbergs opvolger geen onbekende is, zijn beleggers woensdag geschrokken van de aanstaande wisseling van de wacht. Meta Platforms verloor op Wall Street na de aankondiging bijna 3 procent aan beurswaarde.

Meer uit Financieel

AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

52 minuten geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

1 uur geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

1 uur geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

1 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot nieuwe recordhoogte door Iranoorlog

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.

2 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

5 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

5 uur geleden