Terugkerende woonbootbewoners hebben nog geen leidingwater
MAASTRICHT (ANP) - De geëvacueerde bewoners van woonboten aan de Stuwweg in Maastricht die vrijdag terug naar huis mochten, zitten in hun accommodatie nog zonder drinkwater. Er komt geen water uit de kraan, zei een woordvoerster van Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) zaterdag. Uit onderzoek door WML zaterdagochtend bleek dat een leiding die op de bodem ligt van de waterloop waar de woonboten liggen, defect is. Maandag gaan monteurs van WML die leiding herstellen.
Volgens de woordvoerster is nog niemand van de mensen die vrijdag terug naar hun woonboot konden, daar ook permanent gebleven. Ze verblijven nog steeds in de opvang in hotels of bij familie. "Maar als mensen er willen blijven kunnen ze van ons flessen met water krijgen", zei ze.
Langs de Stuwweg in Maastricht liggen ruim dertig woonboten. De bewoners daarvan werden vorige week woensdag geëvacueerd toen een dam doorbrak van het water langs de Stuwweg. Een van de woonboten raakte op drift en botste tegen een brug, die sindsdien ernstig ontzet is. Rijkswaterstaat liet daarop een nooddam aanleggen om de stroming uit het water te halen. De bewoners van de boten ten zuiden van die nooddam mochten vrijdag weer terug naar huis.
Kapot geslagen dam
Ten noorden van die nooddam liggen nog eens zo'n twintig woonboten, maar die liggen op het droge omdat het water een stuk verderop is weggelopen uit de kapot geslagen dam. Rijkswaterstaat laat daar eerst een tweede nooddam aanleggen. Zodra die klaar is wordt de eerder aangelegde nooddam doorgestoken, zodat het water weer op peil komt en de woonboten gaan drijven.
De kapotte dam werd vorige week woensdag deels doorbroken door het hoge, snelstromende water vanuit de Maas. Helikopters van Defensie hebben het gat vorig weekend grotendeels dichtgegooid met zware stenen, maar de dam lekt nog steeds. Daardoor zakten de woonboten naar de bodem van het droogvallende gedeelte.
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
50 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
9 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
10 uur geleden