Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terugkerende woonbootbewoners hebben nog geen leidingwater

Terugkerende woonbootbewoners hebben nog geen leidingwater

MAASTRICHT (ANP) - De geëvacueerde bewoners van woonboten aan de Stuwweg in Maastricht die vrijdag terug naar huis mochten, zitten in hun accommodatie nog zonder drinkwater. Er komt geen water uit de kraan, zei een woordvoerster van Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) zaterdag. Uit onderzoek door WML zaterdagochtend bleek dat een leiding die op de bodem ligt van de waterloop waar de woonboten liggen, defect is. Maandag gaan monteurs van WML die leiding herstellen.

Volgens de woordvoerster is nog niemand van de mensen die vrijdag terug naar hun woonboot konden, daar ook permanent gebleven. Ze verblijven nog steeds in de opvang in hotels of bij familie. "Maar als mensen er willen blijven kunnen ze van ons flessen met water krijgen", zei ze.

Langs de Stuwweg in Maastricht liggen ruim dertig woonboten. De bewoners daarvan werden vorige week woensdag geëvacueerd toen een dam doorbrak van het water langs de Stuwweg. Een van de woonboten raakte op drift en botste tegen een brug, die sindsdien ernstig ontzet is. Rijkswaterstaat liet daarop een nooddam aanleggen om de stroming uit het water te halen. De bewoners van de boten ten zuiden van die nooddam mochten vrijdag weer terug naar huis.

Kapot geslagen dam

Ten noorden van die nooddam liggen nog eens zo'n twintig woonboten, maar die liggen op het droge omdat het water een stuk verderop is weggelopen uit de kapot geslagen dam. Rijkswaterstaat laat daar eerst een tweede nooddam aanleggen. Zodra die klaar is wordt de eerder aangelegde nooddam doorgestoken, zodat het water weer op peil komt en de woonboten gaan drijven.

De kapotte dam werd vorige week woensdag deels doorbroken door het hoge, snelstromende water vanuit de Maas. Helikopters van Defensie hebben het gat vorig weekend grotendeels dichtgegooid met zware stenen, maar de dam lekt nog steeds. Daardoor zakten de woonboten naar de bodem van het droogvallende gedeelte.

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

1 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

1 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

2 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

3 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

3 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

3 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

3 uur geleden