Terugkeer Kyrgios op Australian Open duurt slechts drie sets
MELBOURNE (ANP) - De rentree van Nick Kyrgios op de Australian Open heeft slechts drie sets mogen duren. De populaire Australische tennisser verloor in de eerste ronde van de Schot Jacob Fearnley. Het was na zijn kortstondige optreden op het toernooi van Brisbane eind vorig jaar zijn tweede partij in anderhalf jaar.
Kyrgios (29) werd de afgelopen jaren veelvuldig gehinderd door knie-, voet- en polsblessures. Hij nam in 2022 voor het laatst deel aan het grandslamtoernooi in zijn vaderland. In dat jaar was hij nog wel finalist op Wimbledon.
Kort voor het begin van deze editie van de Australian Open werd hij gehinderd door een buikspierblessure. Tegen de 23-jarige Fearnley was Kyrgios bij vlagen gelijkwaardig, maar de Schot won in drie sets: 7-6 (3) 6-3 7-6 (2).
"Als ik realistisch ben, dan zie ik mezelf hier geen enkelpartij meer spelen", zei Kyrgios tijdens de persconferentie. "Het is zwaar als je op zo'n toernooi staat en het fysiek niet goed gaat. Maar ik heb nog een lang jaar voor me en ik vertrouw erop dat ik nog wel mooie dingen kan laten zien. Voor nu lukt dat niet. Ik kan niet het spel spelen dat ik wil. En Nick Kyrgios zonder zijn service is geen bedreiging voor veel spelers."
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
8 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
14 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
14 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
14 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
15 uur geleden