Terugkeer Kyrgios op Australian Open duurt slechts drie sets
MELBOURNE (ANP) - De rentree van Nick Kyrgios op de Australian Open heeft slechts drie sets mogen duren. De populaire Australische tennisser verloor in de eerste ronde van de Schot Jacob Fearnley. Het was na zijn kortstondige optreden op het toernooi van Brisbane eind vorig jaar zijn tweede partij in anderhalf jaar.
Kyrgios (29) werd de afgelopen jaren veelvuldig gehinderd door knie-, voet- en polsblessures. Hij nam in 2022 voor het laatst deel aan het grandslamtoernooi in zijn vaderland. In dat jaar was hij nog wel finalist op Wimbledon.
Kort voor het begin van deze editie van de Australian Open werd hij gehinderd door een buikspierblessure. Tegen de 23-jarige Fearnley was Kyrgios bij vlagen gelijkwaardig, maar de Schot won in drie sets: 7-6 (3) 6-3 7-6 (2).
"Als ik realistisch ben, dan zie ik mezelf hier geen enkelpartij meer spelen", zei Kyrgios tijdens de persconferentie. "Het is zwaar als je op zo'n toernooi staat en het fysiek niet goed gaat. Maar ik heb nog een lang jaar voor me en ik vertrouw erop dat ik nog wel mooie dingen kan laten zien. Voor nu lukt dat niet. Ik kan niet het spel spelen dat ik wil. En Nick Kyrgios zonder zijn service is geen bedreiging voor veel spelers."
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
15 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
17 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
17 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
18 uur geleden