Terugkeer Kyrgios op Australian Open duurt slechts drie sets
MELBOURNE (ANP) - De rentree van Nick Kyrgios op de Australian Open heeft slechts drie sets mogen duren. De populaire Australische tennisser verloor in de eerste ronde van de Schot Jacob Fearnley. Het was na zijn kortstondige optreden op het toernooi van Brisbane eind vorig jaar zijn tweede partij in anderhalf jaar.
Kyrgios (29) werd de afgelopen jaren veelvuldig gehinderd door knie-, voet- en polsblessures. Hij nam in 2022 voor het laatst deel aan het grandslamtoernooi in zijn vaderland. In dat jaar was hij nog wel finalist op Wimbledon.
Kort voor het begin van deze editie van de Australian Open werd hij gehinderd door een buikspierblessure. Tegen de 23-jarige Fearnley was Kyrgios bij vlagen gelijkwaardig, maar de Schot won in drie sets: 7-6 (3) 6-3 7-6 (2).
"Als ik realistisch ben, dan zie ik mezelf hier geen enkelpartij meer spelen", zei Kyrgios tijdens de persconferentie. "Het is zwaar als je op zo'n toernooi staat en het fysiek niet goed gaat. Maar ik heb nog een lang jaar voor me en ik vertrouw erop dat ik nog wel mooie dingen kan laten zien. Voor nu lukt dat niet. Ik kan niet het spel spelen dat ik wil. En Nick Kyrgios zonder zijn service is geen bedreiging voor veel spelers."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
15 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
18 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
20 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
21 uur geleden