Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terugkeer Kyrgios op Australian Open duurt slechts drie sets

Terugkeer Kyrgios op Australian Open duurt slechts drie sets

MELBOURNE (ANP) - De rentree van Nick Kyrgios op de Australian Open heeft slechts drie sets mogen duren. De populaire Australische tennisser verloor in de eerste ronde van de Schot Jacob Fearnley. Het was na zijn kortstondige optreden op het toernooi van Brisbane eind vorig jaar zijn tweede partij in anderhalf jaar.

Kyrgios (29) werd de afgelopen jaren veelvuldig gehinderd door knie-, voet- en polsblessures. Hij nam in 2022 voor het laatst deel aan het grandslamtoernooi in zijn vaderland. In dat jaar was hij nog wel finalist op Wimbledon.

Kort voor het begin van deze editie van de Australian Open werd hij gehinderd door een buikspierblessure. Tegen de 23-jarige Fearnley was Kyrgios bij vlagen gelijkwaardig, maar de Schot won in drie sets: 7-6 (3) 6-3 7-6 (2).

"Als ik realistisch ben, dan zie ik mezelf hier geen enkelpartij meer spelen", zei Kyrgios tijdens de persconferentie. "Het is zwaar als je op zo'n toernooi staat en het fysiek niet goed gaat. Maar ik heb nog een lang jaar voor me en ik vertrouw erop dat ik nog wel mooie dingen kan laten zien. Voor nu lukt dat niet. Ik kan niet het spel spelen dat ik wil. En Nick Kyrgios zonder zijn service is geen bedreiging voor veel spelers."

Meer uit Sport

Geen bestuurlijke afvaardiging NOC*NSF naar Jeugdspelen in Dakar

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.

10 uur geleden
Wielrenner Van Baarle loopt polsbreuk op bij trainingsongeluk

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.

12 uur geleden
Baanwielrenners nog niet onder de indruk van olympische piste LA

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.

14 uur geleden
Sloveense wielrenner Roglič wint EK-tijdrit in eigen land

ŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.

14 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen na nederlagen extra gebrand op goed WK

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.

14 uur geleden
Judoka Van Lieshout verliest strijd om brons op WK in Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.

16 uur geleden
Reusser opnieuw Europees kampioene tijdrijden, Vollering tweede

ŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.

16 uur geleden