Terugkeer Kyrgios op Australian Open duurt slechts drie sets
MELBOURNE (ANP) - De rentree van Nick Kyrgios op de Australian Open heeft slechts drie sets mogen duren. De populaire Australische tennisser verloor in de eerste ronde van de Schot Jacob Fearnley. Het was na zijn kortstondige optreden op het toernooi van Brisbane eind vorig jaar zijn tweede partij in anderhalf jaar.
Kyrgios (29) werd de afgelopen jaren veelvuldig gehinderd door knie-, voet- en polsblessures. Hij nam in 2022 voor het laatst deel aan het grandslamtoernooi in zijn vaderland. In dat jaar was hij nog wel finalist op Wimbledon.
Kort voor het begin van deze editie van de Australian Open werd hij gehinderd door een buikspierblessure. Tegen de 23-jarige Fearnley was Kyrgios bij vlagen gelijkwaardig, maar de Schot won in drie sets: 7-6 (3) 6-3 7-6 (2).
"Als ik realistisch ben, dan zie ik mezelf hier geen enkelpartij meer spelen", zei Kyrgios tijdens de persconferentie. "Het is zwaar als je op zo'n toernooi staat en het fysiek niet goed gaat. Maar ik heb nog een lang jaar voor me en ik vertrouw erop dat ik nog wel mooie dingen kan laten zien. Voor nu lukt dat niet. Ik kan niet het spel spelen dat ik wil. En Nick Kyrgios zonder zijn service is geen bedreiging voor veel spelers."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
2 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
9 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
10 uur geleden