Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Terugkeer fans in voetbalstadions dit seizoen essentieel'

'Terugkeer fans in voetbalstadions dit seizoen essentieel'

ZEIST (ANP) - Directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV ziet de problemen in het betaalde voetbal per week toenemen. De profclubs snakken naar de terugkeer van publiek in de stadions, maar vooralsnog is daar geen uitzicht op. Uit de vernieuwde routekaart die de overheid dinsdag presenteerde, blijkt dat het risiconiveau van 4 (zeer ernstig) naar 2 (zorgelijk) moet gaan om weer publiek te mogen toelaten bij evenementen zoals wedstrijden in het betaalde voetbal.

"De golven worden met de dag hoger", zegt De Jong, die in oktober voorspelde dat er een tsunami aankomt. "Met iedere wedstrijd die een club zonder publiek speelt, wordt de financiële nood groter. Dat heeft grote gevolgen voor dit seizoen, maar mogelijk ook voor volgend seizoen. Daarom hebben we perspectief nodig. Voetbal en supporters, die liefde moet je onderhouden. Vandaar dat wij er zo op inzetten om dit seizoen, al is het maar een paar keer, met publiek te kunnen spelen. Dat is van essentieel belang richting volgend seizoen."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

20 minuten geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

21 minuten geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

8 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

8 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

18 uur geleden