Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terugkeer aan de top bezorgt Dumoulin tranen

Terugkeer aan de top bezorgt Dumoulin tranen

FUJI SPEEDWAY (ANP) - Vaak kwam het woord trots terug, toen Tom Dumoulin voor de ene na de andere camera zijn verhaal moest doen. De 30-jarige Limburger was begin dit jaar even geen wielrenner meer na fysieke problemen en een mentale dip. In mei voelde hij de liefde voor de fiets weer en stelde hij de tijdrit op de Olympische Spelen als doel. Met drie maanden voorbereiding pakte hij woensdag op het Fuji Speedway-circuit het zilver achter de Sloveen Primoz Roglic.

De ontknoping van de race over 44 heuvelachtige kilometers was ongemeen spannend. Waar Roglic naarmate de race vorderde een klasse apart bleek te zijn, eindigden achter de Sloveen van Jumbo-Visma vijf renners binnen 5 seconden van elkaar. Dumoulin zat met een verschil van 1 minuut en 1 seconden het dichtst achter zijn ploeggenoot. "En als ik het dan iemand gun om voor me te eindigen, dan is het Primoz wel, een leuke teamgenoot en ware professional die ook de nodige tegenslag heeft gehad."

Dumoulin was, toen bleek dat het zilver binnen was, geƫmotioneerd zoals nooit eerder na een koers. Er waren tranen bij de lange omhelzing met verzorger Ton de Vaan. "Omdat ik van heel ver kom. Omdat ik gestopt was en uiteindelijk de liefde voor het lijden op de fiets terugvond. Met vandaag steeds in mijn achterhoofd. Het is heel speciaal dat dit er uitkomt."

Donkere maanden

Even keek hij terug op de donkere maanden, die in januari tot het besluit leidden afstand te nemen van de sport. "Ik had die 'break' echt nodig. Ik was overtraind en ook mentaal zat het niet goed. Ik moest nadenken wat ik wilde. Ik heb best genoten van de periode, maar ook van de moeilijke stap weer terug te keren. Ik ben blij dat ik me dit doel heb gesteld en dat het geslaagd is. Ik heb de afgelopen maanden heel vaak aan deze dag gedacht. Ik had geen idee of dit mogelijk was. Dit is een heel bijzondere medaille. En ik geniet niet alleen nu maar ook van de weg ernaartoe heb ik genoten."

Dumoulin startte sterk, kwam op het eerste tussenpunt kort voor het einde van de klim als derde boven en lag halverwege tweede, toen nog maar op 8 seconden van Roglic. "Na die eerste ronde voelde ik wel wat energie wegstromen. Dat gebeurt me niet als ik op mijn allerbest ben. Maar het was goed zo. Ik kom tekort op Primoz maar dat maakt me nu niet uit. Het was heel speciaal, ik ben heel gelukkig."

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

11 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

11 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

14 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

15 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

15 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

16 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.

16 uur geleden