Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.
Hiermee zou Trump volgens de krant de pijngrens van de EU willen testen, na weken van onderhandelingen. De Amerikaanse regering zou daarnaast kijken naar een heffing van boven de 10 procent, ook als er een deal met de EU wordt bereikt. Trump heeft veel handelspartners van de Verenigde Staten tot 1 augustus de tijd gegeven om handelsdeals met het land te sluiten.
De Dow-Jonesindex zakte 0,3 procent tot 44.342,19 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6296,79 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,1 procent naar 20.895,66 punten.
Netflix daalde 5,1 procent. De streamingdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf gaf ook aan optimistisch te zijn over de tweede jaarhelft en schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op. Beleggers lijken de sterke resultaten echter aan te grijpen om wat winst te nemen.
American Express daalde 2,4 procent. De creditcardmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke bestedingen van zijn welgestelde klanten. De grote Amerikaanse banken gaven eerder deze week al aan dat de Amerikaanse consumenten nog altijd in een goede financiële positie verkeren, ondanks de hogere leenkosten en de onzekerheid rond het handelsbeleid van Trump.
Cryptobeurs Coinbase steeg 2,2 procent, dankzij een sterke opmars van cryptomunten als ether en solana. Trump heeft vrijdag de eerste federale wet ondertekend die zogenoemde stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde, reguleert. Hiermee wordt de weg vrijgemaakt voor een breder gebruik van crypto's in de financiële wereld.
Chevron daalde 0,9 procent, ondanks de overwinning van het olie- en gasconcern in een door concurrent ExxonMobil aangespannen rechtszaak. Chevron bereikte eerder een akkoord met Hess om deze branchegenoot over te nemen voor 53 miljard dollar. De deal werd echter vertraagd door bezwaren van ExxonMobil. De overwinning maakt de weg vrij voor de overname van Hess door Chevron.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De gemiddelde dieselprijs aan de pomp in de Europese Unie heeft een recordhoogte bereikt van 2,23 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van gegevens van de Europese Commissie. In Frankrijk en ook in Nederland bereikten de dieselprijzen afgelopen weekend al nieuwe recordniveaus op respectievelijk 2,41 euro en 2,82 euro per liter.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de Nederlandse pomp gaan waarschijnlijk verder omhoog als de Amerikaanse regering de export van diesel de komende maanden verbiedt. Hoeveel Amerikaanse diesel precies in Nederland terechtkomt, is moeilijk te zeggen. Een belangrijk deel van de Nederlandse diesel komt uit de VS, maar door de internationale handel kan Amerikaanse diesel ook via landen als Noorwegen en Turkije ons land binnenkomen.
41 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie zal dit jaar aanzienlijk sterker groeien dan eerder werd verwacht. Dat melden de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland. Volgens de onderzoekers zal de groei dit jaar uitkomen op 1,3 procent. In het voorjaar werd nog op een groei van 0,6 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een groep investeerders, waaronder de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock, voert gesprekken over een miljardenovername van datacenters voor AI in Azië en Australië. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het gaat dan om datacenters van het bedrijf Stack Infrastructure. Mogelijk is met die deal een bedrag van 20 miljard tot 25 miljard dollar gemoeid.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven kunnen eerder worden aangesloten op het stroomnet dan gepland. Dat meldt netbeheerder TenneT, in samenwerking met Stedin, Havenbedrijf Rotterdam en Deltalinqs. Een tijdelijke transformator gaat versneld ruimte bieden voor partijen die nu nog op een wachtlijst staan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die later op de dag plaatsvindt. De twee wereldleiders spreken naar verwachting over de exportbeperkingen voor geavanceerde chips en zeldzame aardmetalen, AI, Taiwan en de Iranoorlog.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe volledig elektrische auto's in de Europese Unie is in de eerste acht maanden van dit jaar met 45 procent omhooggeschoten. Vooral Chinese merken zoals BYD, Chery, Geely en Leapmotor stuwden de groei. Veel grote Europese automerken zoals Volkswagen, Peugeot en Renault zagen hun verkoop nauwelijks groeien of gingen zelfs achteruit. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
3 uur geleden