Terughoudendheid op Europese beurzen na koersval op Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de flinke verkoopgolf op Wall Street. Die werd veroorzaakt door de vrees dat het handelsbeleid van president Donald Trump de Amerikaanse economie in een recessie duwt. Vooral de Amerikaanse techbedrijven moesten het maandag ontgelden. De techgraadmeter Nasdaq kelderde daardoor 4 procent en kende daarmee de slechtste beursdag sinds 2022.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 902,31 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder 1 procent en raakte in de afgelopen drie weken bijna 5 procent aan waarde kwijt. De MidKap klom 0,3 procent tot 878,15 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Londen bleef vrijwel onveranderd. Maandag daalden de Europese aandelenmarkten tot 1,9 procent.
ASMI, Besi en ASML toonden voorzichtig herstel en wonnen tot 1,1 procent. Maandag behoorden de chipbedrijven nog tot de grootste dalers in de AEX met verliezen tot ruim 6 procent. De banken ABN AMRO en ING stonden nu onderaan met minnen tot 1,1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD en uitzender Randstad gingen aan kop met winsten van 2,7 procent.
Bod op Air Europa
In de MidKap stond Air France-KLM onderaan met een verlies van 5,5 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie had last van een winstalarm van zijn Amerikaanse branchegenoot Delta Airlines. De Spaanse krant El Confidencial meldde daarnaast dat Air France-KLM 300 miljoen euro heeft geboden voor een meerderheidsbelang in de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa. Flitshandelaar Flow Traders profiteerde van de onrust op de aandelenmarkten en steeg 2,7 procent.
In Frankfurt won Volkswagen 2 procent. De Duitse autofabrikant zag de winst afgelopen jaar flink dalen. De grootste autobouwer van Europa kampte onder meer met hoge productiekosten, reorganisatiekosten en een hevige concurrentie in China. Hoewel VW minder auto's afleverde, nam de omzet licht toe. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een omzetgroei tot 5 procent.
Euro- en oliekoersen
De olieprijzen gingen licht omhoog. Door de zorgen over de afzwakkende economie daalden de olieprijzen maandag nog naar het laagste niveau in zes maanden. Een vat Amerikaanse olie werd nu 0,3 procent duurder op 66,24 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 69,54 dollar per vat. De euro was 1,0899 dollar waard, tegen 1,0840 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
4 uur geleden