Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terughoudendheid op Europese beurzen door coronazorgen

Terughoudendheid op Europese beurzen door coronazorgen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten donderdag kleine winsten zien. Beleggers bleven terughoudend door de aangescherpte coronamaatregelen in verschillende landen en de mogelijke negatieve impact daarvan op het economische herstel. Ook moeten de markten het stellen zonder richtinggevend nieuws uit de Verenigde Staten, waar de beurzen gesloten zijn vanwege Thanksgiving Day.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de plus op 805,28 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1059,82 punten. De beursgraadmeters in Londen en Parijs stegen tot 0,2 procent.

De DAX in Frankfurt klom 0,1 procent, ondanks dat de groei van de Duitse economie in het derde kwartaal iets lager uitviel dan eerder gemeld. Ook bleek uit cijfers van onderzoeksbureau GfK dat Duitse consumenten negatief gestemd zijn, net voor het belangrijke feestdagenseizoen. Nieuwe coronabeperkingen en de hoge Duitse inflatie zetten het vertrouwen van de consumenten onder druk.

Adyen

Fintechbedrijf Adyen was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak, met een winst van ruim 3 procent. Chiptoeleverancier ASMI en chemicaliëndistributeur IMCD volgden met plussen van 1,4 procent. Telecomconcern KPN en zorgtechnologiebedrijf Philips sloten de rij met verliezen tot 1,6 procent.

In de MidKap won Air France-KLM 0,3 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil Brussel dat gevaccineerden na negen maanden een boosterprik halen om hun Europese coronareisbewijs te behouden. De Europese Commissie dringt erop aan dat EU-landen dezelfde regels gaan hanteren om verwarring voor reizigers te voorkomen.

ForFarmers

ForFarmers kondigde aan dat topman Yoram Knoop volgend jaar vertrekt bij het veevoederbedrijf. Hij zegt na acht jaar toe te zijn aan een "nieuwe fase". Het bedrijf is al op zoek naar een nieuwe topman. Het aandeel daalde 0,7 procent.

In Parijs steeg Rémy Cointreau 11 procent. De Franse drankenproducent verhoogde zijn verwachtingen na sterke resultaten in de afgelopen zes maanden. Het bekende cognacmerk verkocht vooral meer drank in de VS en China en verhoogde ook zijn prijzen. Orange verloor 0,2 procent. Topman Stéphane Richard vertrekt bij het Franse telecomconcern nadat hij in een fraudezaak werd veroordeeld vanwege medeplichtigheid.

De euro was 1,1220 dollar waard, tegen 1,1195 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 77,89 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 81,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

55 minuten geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

1 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

2 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

2 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

3 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

4 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

5 uur geleden