Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terughoudende werkgevers drukken resultaten Randstad

Terughoudende werkgevers drukken resultaten Randstad

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft de resultaten in het tweede kwartaal zien teruglopen, doordat werkgevers voorzichtiger zijn geworden met het aannemen van extra personeel en uitzendkrachten. "De marktomstandigheden bleven in veel van onze werkgebieden uitdagend", zegt Randstad-topman Sander van 't Noordende.

De omzet van Randstad nam in het tweede kwartaal af met 6 procent naar iets meer dan 6 miljard euro, in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Tegelijkertijd zag het uitzendconcern de winst bijna halveren naar 78 miljoen euro. Vooral in Duitsland verslechterden de resultaten van Randstad, waar de omzet met 14 procent terugliep.

Ook in Nederland, het belangrijkste land in Europa voor Randstad, liep de omzet terug. "Het is nog steeds een harde wereld", zegt Van 't Noordende. Hij wijst op de nog hoge inflatie en de rentestand, waardoor werkgevers minder in personeel investeren.

Andere landen

In Italië, België, Spanje en Portugal zag Randstad de omzet juist groeien, in die laatste twee landen zelfs met ruim een vijfde. Volgens Van 't Noordende tonen de economieën daar al wat herstel, maar is het belangrijk om voorzichtig te blijven.

De laatste kwartaalresultaten zijn beduidend zwakker dan het tweede kwartaal van recordjaar 2022. Toen wist Randstad, geholpen door een opleving van de economie na de coronapandemie, een omzet van bijna 7 miljard euro te realiseren met een winst van bijna 200 miljoen euro. Dat dat nu anders is, komt volgens Van 't Noordende door de macro-economische ontwikkelingen. "We zitten in een zachte landing van een hele hoge piek."

Voor het komende kwartaal hoopt Randstad dat de omzet in de andere landen waarin het concern actief is ook weer wat gaat stijgen en dat de bedrijfskosten iets afnemen. Dat moet in Noord-Amerika onder andere gebeuren met behulp van het recent overgenomen Torc, een wervingsplatform dat uitzendkrachten met behulp van kunstmatige intelligentie (AI) aan werkgevers koppelt.

Meer uit Financieel

Deloitte, PwC en EY krijgen miljoenenboetes om examenfraude

AMSTERDAM (ANP) - Accountantskantoren Deloitte, PwC en EY hebben miljoenenboetes gekregen om examenfraude. De Amerikaanse toezichthouder PCAOB (Public Company Accounting Oversight Board) legt Deloitte en PwC een boete op van 3 miljoen dollar en EY een boete van 2,5 miljoen dollar.

16 minuten geleden
KLM vindt schade en overlast door staking buiten proportie

HAARLEM (ANP) - KLM vindt een staking van grondpersoneel die de vakbonden FNV en CNV willen houden te ver gaan. In de rechtbank in Haarlem noemde een advocaat van de luchtvaartmaatschappij de actie disproportioneel, onder andere omdat die 161.000 passagiers in de problemen dreigt te brengen en voor 87 miljoen euro schade zorgt. Met een kort geding hoopt KLM de actie tegen te houden.

1 uur geleden
CPB: invoer VS kelderde in april door handelstarieven Trump

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in april veel minder goederen ingevoerd, meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Een sterke daling van de Amerikaanse import werd volgens het CPB al verwacht door de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump begin april aankondigde.

2 uur geleden
AH: geen impact staking bij distributiecentra op bevoorrading

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn heeft geen impact op de bevoorrading van winkels en de onlinebestellingen. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. Volgens haar loopt alles normaal.

4 uur geleden
Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam is door de Raad van State in het gelijk gesteld om zogeheten darkstores van flitsbezorgers te weren in een groot gedeelte van de stad. Flitsbezorger Flink stapte eerder naar de rechter om daar het bestemmingsplan van de gemeente hierover aan te vechten.

4 uur geleden
Eurostar annuleert ​​treinen na diefstal kabels

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Eurostar heeft woensdag treindiensten tussen Londen en Parijs in beide richtingen geannuleerd door diefstal van kabels op de spoorlijn in Noord-Frankrijk. Ook waarschuwt de treinreisaanbieder voor vertragingen op andere trajecten. Eurostar roept reizigers op hun reizen uit te stellen.

4 uur geleden
AEX licht hoger door hoop op handhaving bestand Israël-Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag licht omhoog, na de stevige koerswinst een dag eerder. Beleggers hopen dat de wapenstilstand tussen Israël en Iran, die door de Amerikaanse president Donald Trump werd aangekondigd, standhoudt na het onrustige begin van het bestand. Verder wordt gelet op de NAVO-top in Den Haag, waar de lidstaten moeten besluiten om minstens 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie te besteden.

6 uur geleden