Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terughoudende werkgevers drukken resultaten Randstad

Terughoudende werkgevers drukken resultaten Randstad

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft de resultaten in het tweede kwartaal zien teruglopen, doordat werkgevers voorzichtiger zijn geworden met het aannemen van extra personeel en uitzendkrachten. "De marktomstandigheden bleven in veel van onze werkgebieden uitdagend", zegt Randstad-topman Sander van 't Noordende.

De omzet van Randstad nam in het tweede kwartaal af met 6 procent naar iets meer dan 6 miljard euro, in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Tegelijkertijd zag het uitzendconcern de winst bijna halveren naar 78 miljoen euro. Vooral in Duitsland verslechterden de resultaten van Randstad, waar de omzet met 14 procent terugliep.

Ook in Nederland, het belangrijkste land in Europa voor Randstad, liep de omzet terug. "Het is nog steeds een harde wereld", zegt Van 't Noordende. Hij wijst op de nog hoge inflatie en de rentestand, waardoor werkgevers minder in personeel investeren.

Andere landen

In Italië, België, Spanje en Portugal zag Randstad de omzet juist groeien, in die laatste twee landen zelfs met ruim een vijfde. Volgens Van 't Noordende tonen de economieën daar al wat herstel, maar is het belangrijk om voorzichtig te blijven.

De laatste kwartaalresultaten zijn beduidend zwakker dan het tweede kwartaal van recordjaar 2022. Toen wist Randstad, geholpen door een opleving van de economie na de coronapandemie, een omzet van bijna 7 miljard euro te realiseren met een winst van bijna 200 miljoen euro. Dat dat nu anders is, komt volgens Van 't Noordende door de macro-economische ontwikkelingen. "We zitten in een zachte landing van een hele hoge piek."

Voor het komende kwartaal hoopt Randstad dat de omzet in de andere landen waarin het concern actief is ook weer wat gaat stijgen en dat de bedrijfskosten iets afnemen. Dat moet in Noord-Amerika onder andere gebeuren met behulp van het recent overgenomen Torc, een wervingsplatform dat uitzendkrachten met behulp van kunstmatige intelligentie (AI) aan werkgevers koppelt.

Meer uit Financieel

FNV bezorgd over inzet spoorpersoneel bij militair vervoer

UTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.

30 minuten geleden
Merz verwelkomt intrekken nieuwe importheffingen door Trump

DAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.

32 minuten geleden
Handel gamebedrijf Ubisoft opgeschort op Franse beurs na koersval

PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.

1 uur geleden
TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

1 uur geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

2 uur geleden
Franse minister: schrappen heffingen is eerste positieve teken

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.

2 uur geleden
Ondernemersorganisaties pleiten voor eensgezind optreden EU

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.

3 uur geleden