Teruggevonden Colombiaanse kinderen lijken ondervoed maar gezond
BOGOTA (ANP) - De vier jonge kinderen die veertig dagen verdwaald door de Colombiaanse jungle zwierven, lijken ondervoed en gekweld door insectenbeten. Ze zijn vooral verzwakt, maar verder gezond, aldus Colombiaanse media.
De deelstaat Caquetá waar de op 1 mei bij een vliegtuigcrash verdwenen kinderen zijn gevonden, is meer dan twee keer zo groot als Nederland en er wonen nog geen half miljoen mensen. De kinderen zijn vrijdag uiteindelijk gevonden door een commando speurders bestaande uit 120 militairen en meer dan zeventig indiaanse bewoners van het Amazonegebied en een speurhond.
Ze hadden wekenlang gezocht in de jungle onder de naam Operatie Hoop. Toen de kinderen gevonden waren, stuurde een officier allereerst de vooraf afgesproken boodschap "Wonder, Wonder, Wonder, Wonder" naar het hoofdkwartier. Daar werd meteen begrepen dat alle vier in leven waren aangetroffen. Ze zijn inmiddels in de hoofdstad Bogota voor verder medisch onderzoek in een militair ziekenhuis, Ze hebben in de hoofdstad ook een oma.
Reactie president Petro
President Gustavo Petro kondigde de vondst van de kinderen opgetogen aan: "Een vreugde voor het hele land! De vier kinderen die veertig dagen geleden verdwenen in de Colombiaanse jungle zijn levend teruggevonden. Ze waren alleen, ze hebben het zelf gered. Het is een voorbeeld van extreem overleven dat de geschiedenis in zal gaan."
Eerder was er al hoop dat de kinderen nog in leven konden zijn, omdat tijdens de zoektocht dagen na de crash eigendommen en een deels opgegeten appel in het gebied rond de plaats van de crash waren gevonden. Er was ook treurig nieuws van het Colombiaanse leger volgens de media. De speurhond Wilson die mee was met de zoekactie is verdwaald en niet teruggevonden. De hond heeft volgens CaracolTV een belangrijke rol gespeeld tijdens het laatste deel van de zoekactie.
Broers en zussen
De kinderen zijn broers en zussen in de leeftijd van één tot dertien jaar oud. Ze verloren hun moeder Magdalena Mucutuy, bij het vliegtuigongeluk. De vader heeft de kinderen al gesproken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
46 minuten geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
5 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
8 uur geleden