Teruggekeerde spits Miedema wil vrijdag al spelen voor Oranje
ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema is vol gretigheid na ruim een jaar terug bij de selectie van Oranje. De 27-jarige spits maakte zondag bij Arsenal pas weer haar eerste minuten sinds haar kruisbandblessure, maar wil graag vrijdag al spelen in het Nations Leagueduel met Schotland. Een basisplaats zit er in ieder geval nog niet in, maar als het op de trainingen goed gaat, moet een invalbeurt van 10 tot 15 minuten zeker lukken.
Miedema had een tijdje een relatie met de Schotse voetbalster Lisa Evans en wil daarom extra graag spelen. "Het is mijn tweede thuisland", zegt de Drentse met een lach. "Ik ken er natuurlijk veel mensen en die komen dinsdag ook allemaal naar de wedstrijd in Schotland. Dat is wel iets moois. Ik heb al heel vaak van Schotland gewonnen en veel doelpunten gemaakt. Ik hoop dat we dat nu volhouden."
De topscorer aller tijden verwacht nog niet gelijk doelpunten van zichzelf. "Het duurt misschien even voordat ik weer op mijn top ben, maar mijn eerste treffer zal zeker weer bijzonder zijn. Al vind ik het ook al heel fijn om nu weer hier op het veld te staan."
WK
Bang voor een nieuwe zware knieblessure is Miedema niet echt. "Het scheelt dat het bij mij gebeurde toen er niemand om me heen was. Op het moment dat ik het veld op stap, ben ik er niet mee bezig. Ik voel me goed en sterk. Ik vind het gereis, de wedstrijddruk en het onderdeel uitmaken van de wedstrijdselectie wel weer spannend."
Miedema raakte in december zwaar geblesseerd. Het missen van het WK afgelopen zomer noemt ze het moeilijkste moment van haar revalidatieperiode.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
53 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).
2 uur geleden