Teruggekeerde spits Miedema wil vrijdag al spelen voor Oranje
ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema is vol gretigheid na ruim een jaar terug bij de selectie van Oranje. De 27-jarige spits maakte zondag bij Arsenal pas weer haar eerste minuten sinds haar kruisbandblessure, maar wil graag vrijdag al spelen in het Nations Leagueduel met Schotland. Een basisplaats zit er in ieder geval nog niet in, maar als het op de trainingen goed gaat, moet een invalbeurt van 10 tot 15 minuten zeker lukken.
Miedema had een tijdje een relatie met de Schotse voetbalster Lisa Evans en wil daarom extra graag spelen. "Het is mijn tweede thuisland", zegt de Drentse met een lach. "Ik ken er natuurlijk veel mensen en die komen dinsdag ook allemaal naar de wedstrijd in Schotland. Dat is wel iets moois. Ik heb al heel vaak van Schotland gewonnen en veel doelpunten gemaakt. Ik hoop dat we dat nu volhouden."
De topscorer aller tijden verwacht nog niet gelijk doelpunten van zichzelf. "Het duurt misschien even voordat ik weer op mijn top ben, maar mijn eerste treffer zal zeker weer bijzonder zijn. Al vind ik het ook al heel fijn om nu weer hier op het veld te staan."
WK
Bang voor een nieuwe zware knieblessure is Miedema niet echt. "Het scheelt dat het bij mij gebeurde toen er niemand om me heen was. Op het moment dat ik het veld op stap, ben ik er niet mee bezig. Ik voel me goed en sterk. Ik vind het gereis, de wedstrijddruk en het onderdeel uitmaken van de wedstrijdselectie wel weer spannend."
Miedema raakte in december zwaar geblesseerd. Het missen van het WK afgelopen zomer noemt ze het moeilijkste moment van haar revalidatieperiode.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
17 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
19 uur geleden