Teruggekeerde spits Miedema wil vrijdag al spelen voor Oranje
ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema is vol gretigheid na ruim een jaar terug bij de selectie van Oranje. De 27-jarige spits maakte zondag bij Arsenal pas weer haar eerste minuten sinds haar kruisbandblessure, maar wil graag vrijdag al spelen in het Nations Leagueduel met Schotland. Een basisplaats zit er in ieder geval nog niet in, maar als het op de trainingen goed gaat, moet een invalbeurt van 10 tot 15 minuten zeker lukken.
Miedema had een tijdje een relatie met de Schotse voetbalster Lisa Evans en wil daarom extra graag spelen. "Het is mijn tweede thuisland", zegt de Drentse met een lach. "Ik ken er natuurlijk veel mensen en die komen dinsdag ook allemaal naar de wedstrijd in Schotland. Dat is wel iets moois. Ik heb al heel vaak van Schotland gewonnen en veel doelpunten gemaakt. Ik hoop dat we dat nu volhouden."
De topscorer aller tijden verwacht nog niet gelijk doelpunten van zichzelf. "Het duurt misschien even voordat ik weer op mijn top ben, maar mijn eerste treffer zal zeker weer bijzonder zijn. Al vind ik het ook al heel fijn om nu weer hier op het veld te staan."
WK
Bang voor een nieuwe zware knieblessure is Miedema niet echt. "Het scheelt dat het bij mij gebeurde toen er niemand om me heen was. Op het moment dat ik het veld op stap, ben ik er niet mee bezig. Ik voel me goed en sterk. Ik vind het gereis, de wedstrijddruk en het onderdeel uitmaken van de wedstrijdselectie wel weer spannend."
Miedema raakte in december zwaar geblesseerd. Het missen van het WK afgelopen zomer noemt ze het moeilijkste moment van haar revalidatieperiode.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
17 uur geleden