Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teruggekeerde spits Miedema wil vrijdag al spelen voor Oranje

Teruggekeerde spits Miedema wil vrijdag al spelen voor Oranje

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema is vol gretigheid na ruim een jaar terug bij de selectie van Oranje. De 27-jarige spits maakte zondag bij Arsenal pas weer haar eerste minuten sinds haar kruisbandblessure, maar wil graag vrijdag al spelen in het Nations Leagueduel met Schotland. Een basisplaats zit er in ieder geval nog niet in, maar als het op de trainingen goed gaat, moet een invalbeurt van 10 tot 15 minuten zeker lukken.

Miedema had een tijdje een relatie met de Schotse voetbalster Lisa Evans en wil daarom extra graag spelen. "Het is mijn tweede thuisland", zegt de Drentse met een lach. "Ik ken er natuurlijk veel mensen en die komen dinsdag ook allemaal naar de wedstrijd in Schotland. Dat is wel iets moois. Ik heb al heel vaak van Schotland gewonnen en veel doelpunten gemaakt. Ik hoop dat we dat nu volhouden."

De topscorer aller tijden verwacht nog niet gelijk doelpunten van zichzelf. "Het duurt misschien even voordat ik weer op mijn top ben, maar mijn eerste treffer zal zeker weer bijzonder zijn. Al vind ik het ook al heel fijn om nu weer hier op het veld te staan."

WK

Bang voor een nieuwe zware knieblessure is Miedema niet echt. "Het scheelt dat het bij mij gebeurde toen er niemand om me heen was. Op het moment dat ik het veld op stap, ben ik er niet mee bezig. Ik voel me goed en sterk. Ik vind het gereis, de wedstrijddruk en het onderdeel uitmaken van de wedstrijdselectie wel weer spannend."

Miedema raakte in december zwaar geblesseerd. Het missen van het WK afgelopen zomer noemt ze het moeilijkste moment van haar revalidatieperiode.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

6 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

6 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

7 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

9 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

10 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

11 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

12 uur geleden