Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teruggekeerde Ricciardo blij dat hij race kon uitrijden

Teruggekeerde Ricciardo blij dat hij race kon uitrijden

BOEDAPEST (ANP) - De Australiër Daniel Ricciardo is na zijn rentree in de Formule 1 vooral blij dat hij de Grote Prijs van Hongarije heeft kunnen uitrijden. De vervanger van de weggestuurde Nyck de Vries bij AlphaTauri werd al in de eerste bocht geraakt door Zhou Guanyu, waarop Ricciardo Alpine-coureurs Esteban Ocon en Pierre Gasly aantikte. Zij konden niet verder. "Zo vroeg uitvallen had voor mij het slechtst denkbare verloop van deze dag betekend", zei Ricciardo bij Viaplay.

De voormalige teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull gaf aan dat hij de botsing in de beruchte eerste bocht op de Hungaroring al enigszins zag aankomen. "Iedereen kwam heel dicht bij elkaar. Nadat ik was geraakt, was ik alleen maar bezig met niemand anders raken. Ik wist vervolgens dat in de punten eindigen praktisch onmogelijk was, maar ik was al blij dat de auto goed was. Vandaag draaide vooral om veel rondes rijden en leren en dat heb ik kunnen doen", wist Ricciardo.

De 34-jarige coureur was niet ontevreden met hoe hij er fysiek gezien voorstond na acht maanden zonder Formule 1-race. "Ik heb natuurlijk heel lang daarvoor wel geracet, maar net als wanneer je stopt met rennen gaat je conditie achteruit als je het even niet doet. Ik wist dat het moeilijk zou worden, maar het ging veel beter dan gedacht."

Ricciardo eindigde uiteindelijk als dertiende, na ook vanaf die positie te zijn gestart. Zijn voorganger De Vries beleefde met de twaalfde plaats in Monaco zijn hoogtepunt uit zijn AlphaTauri-tijd. Door zijn teleurstellende prestaties werd de Nederlander deze maand vervangen door Ricciardo.

Meer uit Sport

Volleyballers verslaan in European League ook Kroatië

GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.

13 uur geleden
Pogačar wint tijdrit Ronde van Zwitserland nipt voor Van der Poel

AARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.

14 uur geleden
Motorcoureur Bagnaia wint sprintrace Grote Prijs van Hongarije

BRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.

16 uur geleden
Reusser neemt leiding over na tijdrit Ronde van Zwitserland

AARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.

18 uur geleden
Motorcoureur Ogura pakt pole bij MotoGP in Brno

BRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.

18 uur geleden
Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

1 dag geleden