Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Teruggekeerde Noord-Koreaan niet besmet'

'Teruggekeerde Noord-Koreaan niet besmet'

SEOUL (ANP) - De vluchteling die op 19 juli terugkeerde naar de Noord-Koreaanse grensstad Kaesong lijkt niet besmet met het coronavirus, zeggen de Zuid-Koreaanse gezondheidsautoriteiten maandag. Dat meldt persbureau Yonhap. Zondag besloot de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un Kaesong af te grendelen nadat zou zijn gebleken dat de man, die drie jaar daarvoor uit Noord-Korea vluchtte, virussymptomen zou vertonen.

"De persoon is niet geregistreerd als Covid-19-patiënt en ook niet geclassificeerd als persoon die in contact is gekomen met viruspatiënten", zei Yoon Tae-ho, een hoge gezondheidsfunctionaris, tijdens een persconferentie. Yoon zei dat er virustests zijn uitgevoerd bij twee mensen die nauw contact hadden met de overloper, en beiden bleken het longvirus niet onder de leden te hebben.

Het leger van Zuid-Korea maakt bekend dat de overloper over de grens van het westelijke grenseiland Gwanghwa is gezwommen nadat hij door een afvoer onder prikkeldraadhekken was gegaan om de Zuid-Koreaanse grenswachten te ontwijken.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

4 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden