Teruggekeerde Nederlanders hebben quarantaineplek gekregen
DEN HAAG (ANP) - De vijftien Nederlanders en twee Chinese partners die vanwege het nieuwe coronavirus zijn teruggekomen uit China hebben hun quarantaineplek toegewezen gekregen. Of de meesten thuis in afzondering gaan of niet kan de GGD maandagavond niet zeggen. "Bij zo'n beslissing wordt naar elk geval apart gekeken", zegt een woordvoerder van de GGD. "Als het mogelijk is gaan ze thuis in quarantaine, anders wordt een andere plek gezocht".
De evacués werden na hun aankomst, maandag kort na middernacht, naar een basis van Defensie in Huis ter Heide gebracht. Daar is bepaald wie op een centrale plek in quarantaine kan en wie thuis in afzondering gaat. De teruggekeerde mensen zijn volgens het RIVM niet ziek, maar mogen desondanks veertien dagen niet met anderen in aanraking komen. Ook thuis niet. "Zo is bijvoorbeeld een studentenhuis geen optie", laat de GGD weten. "Ook een pakketje aannemen bij de voordeur is er niet bij. Daarnaast staan ze continu in contact met ons."
Maar als de thuissituatie het niet toelaat, is een aparte ruimte van een vakantiepark bijvoorbeeld ook een mogelijkheid. Een isolatiekamer in een ziekenhuis behoort eveneens tot de mogelijkheden, hoewel dit volgens het RIVM onwaarschijnlijk is.
Het besmettelijke coronavirus brak voor het eerst uit in de Chinese stad Wuhan. Meerdere landen, waaronder Nederland, hebben burgers uit de provincie Hubei gehaald, waarin Wuhan ligt.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
9 uur geleden