Teruggekeerde Nederlanders hebben quarantaineplek gekregen
DEN HAAG (ANP) - De vijftien Nederlanders en twee Chinese partners die vanwege het nieuwe coronavirus zijn teruggekomen uit China hebben hun quarantaineplek toegewezen gekregen. Of de meesten thuis in afzondering gaan of niet kan de GGD maandagavond niet zeggen. "Bij zo'n beslissing wordt naar elk geval apart gekeken", zegt een woordvoerder van de GGD. "Als het mogelijk is gaan ze thuis in quarantaine, anders wordt een andere plek gezocht".
De evacués werden na hun aankomst, maandag kort na middernacht, naar een basis van Defensie in Huis ter Heide gebracht. Daar is bepaald wie op een centrale plek in quarantaine kan en wie thuis in afzondering gaat. De teruggekeerde mensen zijn volgens het RIVM niet ziek, maar mogen desondanks veertien dagen niet met anderen in aanraking komen. Ook thuis niet. "Zo is bijvoorbeeld een studentenhuis geen optie", laat de GGD weten. "Ook een pakketje aannemen bij de voordeur is er niet bij. Daarnaast staan ze continu in contact met ons."
Maar als de thuissituatie het niet toelaat, is een aparte ruimte van een vakantiepark bijvoorbeeld ook een mogelijkheid. Een isolatiekamer in een ziekenhuis behoort eveneens tot de mogelijkheden, hoewel dit volgens het RIVM onwaarschijnlijk is.
Het besmettelijke coronavirus brak voor het eerst uit in de Chinese stad Wuhan. Meerdere landen, waaronder Nederland, hebben burgers uit de provincie Hubei gehaald, waarin Wuhan ligt.
Meer uit Binnenland
WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
12 uur geleden