Teruggekeerde Mbappé leidt PSG langs Nice
NICE (ANP) - Kylian Mbappé heeft Paris Saint-Germain bij zijn terugkeer naar een overwinning op OGC Nice geleid. De Franse aanvaller, die de eerste wedstrijden van het seizoen miste vanwege een coronabesmetting, opende na bijna 40 minuten de score uit een strafschop.
Angel Di María verdubbelde in de blessuretijd van de eerste helft de voorsprong. De Braziliaanse aanvoerder Marquinhos bepaalde halverwege de tweede helft de eindstand in Nice op 0-3. Neymar zat zijn laatste van twee wedstrijden schorsing uit.
Mitchel Bakker had wederom een basisplaats bij de Franse kampioen. De 20-jarige jeugdinternational mocht eerder in de week tegen FC Metz (1-0) ook al starten. Bakker maakte toen na een uur spelen plaats voor zijn Spaanse concurrent Juan Bernat, maar die liep in de slotfase een zware knieblessure op en is maanden uitgeschakeld.
Zonder Mbappé startte de topclub uit Parijs de Franse competitie met twee nederlagen.
Meer uit Voetbal
TIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.
1 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre is niet onder de indruk van het feit dat het land zich voor het eerst sinds 2002 heeft verzekerd van groepswinst op een WK voetbal. "Dat is een leuk weetje, net als 24 jaar geleden. Maar waar het om gaat, is het eindresultaat", zei Aguirre na de 1-0-zege op Zuid-Korea in Guadalajara.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Oranje-internationals Crysencio Summerville, Memphis Depay en Micky van de Ven kunnen zich zaterdag tijdens het tweede WK-duel met Zweden geen kaart permitteren. Als ze toch worden bestraft in het Houston Stadium, zijn ze geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal jaagt zaterdag, met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune, tegen Zweden op de eerste zege op het WK. Bondscoach Ronald Koeman was redelijk tevreden over zijn basisploeg van het eerste duel met Japan (2-2). Het zou goed kunnen dat Oranje met dezelfde elf spelers als zondag aan de aftrap verschijnt in het Houston Stadium.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Bondscoach Vincenzo Montella van Turkije baalt van de kritiek die zijn ploeg na het verloren eerste duel op het WK met Australië (2-0) van de media heeft gekregen. "Dat stelt me erg teleur", zei hij. "Dit team heeft de afgelopen drie jaar geweldige resultaten behaald. Ik denk dat we na de eerste wedstrijd wat meer respect verdienen, ook al hadden we het beter kunnen doen", zei de Italiaan op zijn 52e verjaardag tijdens een persconferentie in Santa Clara.
7 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino van de Verenigde Staten heeft zich tijdens zijn laatste persconferentie voor het WK-duel met Australië tot Lionel Messi gericht. "Ik wil hem mijn volledige steun betuigen, want hij maakt een moeilijke familiesituatie door", zei hij. "Ik ken hem en zijn familie nog van onze tijd samen bij Paris Saint-Germain. Ik wil zijn familie het allerbeste wensen."
7 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Bondscoach Jesse Marsch had het meer inwoners van Canada gegund om aanwezig te zijn bij de historische zege tegen Qatar in Vancouver. De Canadezen waren met 6-0 te sterk en boekten daarmee hun eerste zege op een wereldkampioenschap voetbal ooit.
7 uur geleden