Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teruggekeerde De Jong kan PSV niet naar Champions League brengen

Teruggekeerde De Jong kan PSV niet naar Champions League brengen

EINDHOVEN (ANP) - Het huilen stond Luuk de Jong nader dan het lachen na de nederlaag van PSV tegen Rangers FC (0-1), die zijn ploeg een plaats in de groepsfase van de Champions League kostte. Uiteindelijk strompelde de spits naar de tribune met de meest fanatieke fans van de thuisploeg. Hij bedankte ze.

De 31-jarige Jong liep zo moeilijk omdat hij in de slotfase van de eerste helft een kuitblessure opliep. Hij probeerde het nog even, maar moest zich in de rust toch laten vervangen. "Het ging echt niet meer", zei hij na de wedstrijd in de perskamer van het Philips-stadion. "Te veel last."

De Jong keerde deze zomer met twee belangrijke doelstellingen terug bij PSV. Zijn favoriete club uit Eindhoven moest na vier jaar weer eens in de groepsfase van de Champions League uitkomen. En hij wil dolgraag voor de vierde keer met PSV de landstitel winnen. Dat laatste kan nog steeds. De beroemde hymne van de koningsklasse van het clubvoetbal schalt ook dit seizoen niet door de speakers van het Philips-stadion.

Pijn

En dat doet pijn, voor iedereen die PSV een warm hart toedraagt. Spelers, trainers, fans, bestuursleden hunkeren al jaren na het toernooi waar het om draait in Europa. PSV mocht zich in het seizoen 2018-2019 voor het laatst met de Europese elite meten. Sindsdien is de club de aansluiting met aartsrivaal Ajax zeker in financieel opzicht verloren.

Ajax haalt jaarlijks niet alleen tientallen miljoenen aan premies op in de Champions League. Voetballers worden ook veel meer waard als ze goed presteren op het allerhoogste Europese niveau. Frenkie de Jong verliet de club uit Amsterdam voor 86 miljoen euro voor FC Barcelona. Matthijs de Ligt vertrok voor 75 miljoen naar Juventus en komende week betaalt Manchester United misschien wel bijna 100 miljoen euro voor Antony.

'Kansen onvoldoende benut'

De Jong kopte PSV in de vorige voorronde in de verlenging voorbij AS Monaco (3-2). Tegen Rangers FC bleef een dergelijke ontsnapping uit. "Zeker op het hoogste niveau worden wedstrijden op details beslist", zei hij. "We hebben over twee wedstrijden tegen Rangers te veel fouten gemaakt en de kansen die we kregen hebben we onvoldoende benut."

Doelman Walter Benítez blunderde vorige week in Glasgow (2-2) en bracht André Ramalho in de return in de problemen. De Braziliaanse verdediger verspeelde de bal, waardoor Antonio Colak de winnende treffer kon maken. PSV haalde eigenlijk alleen in het laatste kwartier van de eerste helft van de thuiswedstrijd het niveau dat het nastreeft. De Jong kreeg toen twee mogelijkheden. Na een van die kansen greep hij naar zijn rechterkuit. "Heel zuur dit, maar ik kon niet verder", zei hij.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

4 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

4 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

5 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

7 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

7 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

14 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

16 uur geleden