Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teruggekeerde De Jong kan PSV niet naar Champions League brengen

Teruggekeerde De Jong kan PSV niet naar Champions League brengen

EINDHOVEN (ANP) - Het huilen stond Luuk de Jong nader dan het lachen na de nederlaag van PSV tegen Rangers FC (0-1), die zijn ploeg een plaats in de groepsfase van de Champions League kostte. Uiteindelijk strompelde de spits naar de tribune met de meest fanatieke fans van de thuisploeg. Hij bedankte ze.

De 31-jarige Jong liep zo moeilijk omdat hij in de slotfase van de eerste helft een kuitblessure opliep. Hij probeerde het nog even, maar moest zich in de rust toch laten vervangen. "Het ging echt niet meer", zei hij na de wedstrijd in de perskamer van het Philips-stadion. "Te veel last."

De Jong keerde deze zomer met twee belangrijke doelstellingen terug bij PSV. Zijn favoriete club uit Eindhoven moest na vier jaar weer eens in de groepsfase van de Champions League uitkomen. En hij wil dolgraag voor de vierde keer met PSV de landstitel winnen. Dat laatste kan nog steeds. De beroemde hymne van de koningsklasse van het clubvoetbal schalt ook dit seizoen niet door de speakers van het Philips-stadion.

Pijn

En dat doet pijn, voor iedereen die PSV een warm hart toedraagt. Spelers, trainers, fans, bestuursleden hunkeren al jaren na het toernooi waar het om draait in Europa. PSV mocht zich in het seizoen 2018-2019 voor het laatst met de Europese elite meten. Sindsdien is de club de aansluiting met aartsrivaal Ajax zeker in financieel opzicht verloren.

Ajax haalt jaarlijks niet alleen tientallen miljoenen aan premies op in de Champions League. Voetballers worden ook veel meer waard als ze goed presteren op het allerhoogste Europese niveau. Frenkie de Jong verliet de club uit Amsterdam voor 86 miljoen euro voor FC Barcelona. Matthijs de Ligt vertrok voor 75 miljoen naar Juventus en komende week betaalt Manchester United misschien wel bijna 100 miljoen euro voor Antony.

'Kansen onvoldoende benut'

De Jong kopte PSV in de vorige voorronde in de verlenging voorbij AS Monaco (3-2). Tegen Rangers FC bleef een dergelijke ontsnapping uit. "Zeker op het hoogste niveau worden wedstrijden op details beslist", zei hij. "We hebben over twee wedstrijden tegen Rangers te veel fouten gemaakt en de kansen die we kregen hebben we onvoldoende benut."

Doelman Walter Benítez blunderde vorige week in Glasgow (2-2) en bracht André Ramalho in de return in de problemen. De Braziliaanse verdediger verspeelde de bal, waardoor Antonio Colak de winnende treffer kon maken. PSV haalde eigenlijk alleen in het laatste kwartier van de eerste helft van de thuiswedstrijd het niveau dat het nastreeft. De Jong kreeg toen twee mogelijkheden. Na een van die kansen greep hij naar zijn rechterkuit. "Heel zuur dit, maar ik kon niet verder", zei hij.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

2 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

2 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

3 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

4 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

5 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

5 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

20 uur geleden