Teruggekeerde De Jong kan PSV niet naar Champions League brengen
EINDHOVEN (ANP) - Het huilen stond Luuk de Jong nader dan het lachen na de nederlaag van PSV tegen Rangers FC (0-1), die zijn ploeg een plaats in de groepsfase van de Champions League kostte. Uiteindelijk strompelde de spits naar de tribune met de meest fanatieke fans van de thuisploeg. Hij bedankte ze.
De 31-jarige Jong liep zo moeilijk omdat hij in de slotfase van de eerste helft een kuitblessure opliep. Hij probeerde het nog even, maar moest zich in de rust toch laten vervangen. "Het ging echt niet meer", zei hij na de wedstrijd in de perskamer van het Philips-stadion. "Te veel last."
De Jong keerde deze zomer met twee belangrijke doelstellingen terug bij PSV. Zijn favoriete club uit Eindhoven moest na vier jaar weer eens in de groepsfase van de Champions League uitkomen. En hij wil dolgraag voor de vierde keer met PSV de landstitel winnen. Dat laatste kan nog steeds. De beroemde hymne van de koningsklasse van het clubvoetbal schalt ook dit seizoen niet door de speakers van het Philips-stadion.
Pijn
En dat doet pijn, voor iedereen die PSV een warm hart toedraagt. Spelers, trainers, fans, bestuursleden hunkeren al jaren na het toernooi waar het om draait in Europa. PSV mocht zich in het seizoen 2018-2019 voor het laatst met de Europese elite meten. Sindsdien is de club de aansluiting met aartsrivaal Ajax zeker in financieel opzicht verloren.
Ajax haalt jaarlijks niet alleen tientallen miljoenen aan premies op in de Champions League. Voetballers worden ook veel meer waard als ze goed presteren op het allerhoogste Europese niveau. Frenkie de Jong verliet de club uit Amsterdam voor 86 miljoen euro voor FC Barcelona. Matthijs de Ligt vertrok voor 75 miljoen naar Juventus en komende week betaalt Manchester United misschien wel bijna 100 miljoen euro voor Antony.
'Kansen onvoldoende benut'
De Jong kopte PSV in de vorige voorronde in de verlenging voorbij AS Monaco (3-2). Tegen Rangers FC bleef een dergelijke ontsnapping uit. "Zeker op het hoogste niveau worden wedstrijden op details beslist", zei hij. "We hebben over twee wedstrijden tegen Rangers te veel fouten gemaakt en de kansen die we kregen hebben we onvoldoende benut."
Doelman Walter Benítez blunderde vorige week in Glasgow (2-2) en bracht André Ramalho in de return in de problemen. De Braziliaanse verdediger verspeelde de bal, waardoor Antonio Colak de winnende treffer kon maken. PSV haalde eigenlijk alleen in het laatste kwartier van de eerste helft van de thuiswedstrijd het niveau dat het nastreeft. De Jong kreeg toen twee mogelijkheden. Na een van die kansen greep hij naar zijn rechterkuit. "Heel zuur dit, maar ik kon niet verder", zei hij.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
11 uur geleden