Teruggekeerde De Jong kan PSV niet naar Champions League brengen
EINDHOVEN (ANP) - Het huilen stond Luuk de Jong nader dan het lachen na de nederlaag van PSV tegen Rangers FC (0-1), die zijn ploeg een plaats in de groepsfase van de Champions League kostte. Uiteindelijk strompelde de spits naar de tribune met de meest fanatieke fans van de thuisploeg. Hij bedankte ze.
De 31-jarige Jong liep zo moeilijk omdat hij in de slotfase van de eerste helft een kuitblessure opliep. Hij probeerde het nog even, maar moest zich in de rust toch laten vervangen. "Het ging echt niet meer", zei hij na de wedstrijd in de perskamer van het Philips-stadion. "Te veel last."
De Jong keerde deze zomer met twee belangrijke doelstellingen terug bij PSV. Zijn favoriete club uit Eindhoven moest na vier jaar weer eens in de groepsfase van de Champions League uitkomen. En hij wil dolgraag voor de vierde keer met PSV de landstitel winnen. Dat laatste kan nog steeds. De beroemde hymne van de koningsklasse van het clubvoetbal schalt ook dit seizoen niet door de speakers van het Philips-stadion.
Pijn
En dat doet pijn, voor iedereen die PSV een warm hart toedraagt. Spelers, trainers, fans, bestuursleden hunkeren al jaren na het toernooi waar het om draait in Europa. PSV mocht zich in het seizoen 2018-2019 voor het laatst met de Europese elite meten. Sindsdien is de club de aansluiting met aartsrivaal Ajax zeker in financieel opzicht verloren.
Ajax haalt jaarlijks niet alleen tientallen miljoenen aan premies op in de Champions League. Voetballers worden ook veel meer waard als ze goed presteren op het allerhoogste Europese niveau. Frenkie de Jong verliet de club uit Amsterdam voor 86 miljoen euro voor FC Barcelona. Matthijs de Ligt vertrok voor 75 miljoen naar Juventus en komende week betaalt Manchester United misschien wel bijna 100 miljoen euro voor Antony.
'Kansen onvoldoende benut'
De Jong kopte PSV in de vorige voorronde in de verlenging voorbij AS Monaco (3-2). Tegen Rangers FC bleef een dergelijke ontsnapping uit. "Zeker op het hoogste niveau worden wedstrijden op details beslist", zei hij. "We hebben over twee wedstrijden tegen Rangers te veel fouten gemaakt en de kansen die we kregen hebben we onvoldoende benut."
Doelman Walter Benítez blunderde vorige week in Glasgow (2-2) en bracht André Ramalho in de return in de problemen. De Braziliaanse verdediger verspeelde de bal, waardoor Antonio Colak de winnende treffer kon maken. PSV haalde eigenlijk alleen in het laatste kwartier van de eerste helft van de thuiswedstrijd het niveau dat het nastreeft. De Jong kreeg toen twee mogelijkheden. Na een van die kansen greep hij naar zijn rechterkuit. "Heel zuur dit, maar ik kon niet verder", zei hij.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
12 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
18 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden