Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Terugbetalen bijstand bij giften is landelijk probleem'

'Terugbetalen bijstand bij giften is landelijk probleem'

DEN HAAG (ANP) - Het moeten terugbetalen van bijstand na het ontvangen van giften is een landelijk probleem. De wethouder Sociaal Domein van de gemeente Wijdemeren, Rosalie van Rijn, zei dat dinsdag bij het NOS Radio 1 Journaal na ophef over een zaak in haar gemeente.

Een vrouw uit Wijdemeren moet 7000 euro bijstand terugbetalen, omdat haar moeder jarenlang eenmaal per week boodschappen voor haar deed. De vrouw gaf dat netjes door aan de gemeenten en het Inlichtingenbureau van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De vrouw stapte nog naar de rechter, maar die stelde de gemeente in het gelijk.

Van Rijn zegt tegen Radio 1 dat de gemeente volgens de wet heeft gehandeld. Volgens haar ligt het probleem niet bij gemeenten, maar is het veel groter. "Er zijn honderden vergelijkbare gevallen in Nederland." Ze hoopt dat door de regering en de Tweede Kamer van de gelegenheid gebruik wordt gemaakt om de regels te herzien. "Het is mooi dat er nu Kamervragen worden gesteld en dat er aandacht voor is. Gemeenten en inwoners lopen hier al langer tegenaan."

Gemeenten zijn verplicht om geld terug te vorderen als mensen in de bijstand structurele giften krijgen of geld hebben ontvangen voor werk. "De rechter heeft ook gezegd dat we naar de wet hebben gehandeld, maar niet alles wat rechtmatig is, is rechtvaardig", aldus de wethouder. Van Rijn heeft toegezegd dit individuele geval opnieuw te bekijken.

Meer uit Binnenland

Strafzaak tegen Marco Borsato voortgezet met meer audiofragmenten

UTRECHT (ANP) - De strafzaak tegen Marco Borsato is dinsdagmiddag voortgezet met het beluisteren van nog meer audiofragmenten. Het zijn opnames van een gesprek dat hij in 2019 voerde met de moeder van de vrouw die hem beschuldigt van seksueel grensoverschrijdend gedrag.

33 minuten geleden
XR-demonstranten worden door politie van A12 gehaald

DEN HAAG (ANP) - De zeker dertig XR-demonstranten die dinsdagmiddag de Utrechtsebaan in Den Haag blokkeren, worden door de politie van de snelweg gehaald. Sommigen hebben zich aan elkaar of aan vaten vastgemaakt op de rijbaan richting de stad. De actievoerders worden in een stadsbus gezet, ziet een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
XR-demonstranten blokkeren deel A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Extinction Rebellion (XR) bezetten dinsdagmiddag een deel van de A12 in Den Haag. De rijbaan de stad in wordt geblokkeerd, bevestigt de politie.

1 uur geleden
XR-demonstranten blokkeren deel A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Extinction Rebellion (XR) bezetten dinsdagmiddag een deel van de A12 in Den Haag. De rijbaan de stad in wordt geblokkeerd, bevestigt de politie.

1 uur geleden
Tweede lichaam geborgen na aanvaring in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag het lichaam gevonden van de man die nog vermist werd na een aanvaring in de Afrikahaven in Amsterdam. Het gaat om een 24-jarige uit Haarlem. Eerder werd al het lichaam gevonden van een vermiste 30-jarige man uit IJmuiden.

1 uur geleden
Rechtbank laat audiofragmenten horen in zaak-Borsato

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdagochtend in de zedenzaak van Marco Borsato in het openbaar audio-opnames laten horen. Het zijn opnames van een gesprek dat hij in 2019 voerde met de moeder van de vrouw die hem beschuldigt van seksueel grensoverschrijdend gedrag.

2 uur geleden
Verdachte extreme onlinegroepering: ik had mijn leven net op orde

ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Justin B., verdacht van lidmaatschap van de radicale, extreem geweld verheerlijkende onlinegroepering No Lives Matter (NLM), heeft na zijn arrestatie verklaard dat hij geen actieve bemoeienis meer heeft met die groep. Hij heeft zich naar eigen zeggen bekeerd tot het christendom en had "zijn leven net op orde" toen eind juli een arrestatieteam zijn woning in Eindhoven binnenviel.

2 uur geleden