Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terroristen Mali ter dood veroordeeld

Terroristen Mali ter dood veroordeeld

BAMAKO (ANP/DPA) - Twee terroristen die in 2015 bij aanslagen in Mali 25 doden op hun geweten hadden, zijn woensdag ter dood veroordeeld. Een rechtbank in de Malinese hoofdstad Bamako vond de mannen schuldig aan de aanslagen op een restaurant in Bamako (vijf doden) en een paar maanden later een hotel (twintig doden) in dezelfde plaats.

Van de twee veroordeelden wordt Ould Ahmed gezien als het brein achter de aanslagen, die waren gericht tegen westerlingen. Hij werd een paar maanden na de laatste aanslag opgepakt. Ould Ahmed is lid van een militante groepering die banden heeft met de Noord-Afrikaanse tak van al-Qaeda. Die claimde de aanslag op het restaurant als vergelding voor satirische afbeeldingen van de profeet Mohammed in Charlie Hebdo.

Meer uit Buitenland

Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

1 uur geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

5 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

5 uur geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

6 uur geleden
Trump bevestigt afwijzing voorstel Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.

6 uur geleden
Paus Leo spreekt zo'n 700.000 mensen toe in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.

7 uur geleden