Terroristen Mali ter dood veroordeeld
BAMAKO (ANP/DPA) - Twee terroristen die in 2015 bij aanslagen in Mali 25 doden op hun geweten hadden, zijn woensdag ter dood veroordeeld. Een rechtbank in de Malinese hoofdstad Bamako vond de mannen schuldig aan de aanslagen op een restaurant in Bamako (vijf doden) en een paar maanden later een hotel (twintig doden) in dezelfde plaats.
Van de twee veroordeelden wordt Ould Ahmed gezien als het brein achter de aanslagen, die waren gericht tegen westerlingen. Hij werd een paar maanden na de laatste aanslag opgepakt. Ould Ahmed is lid van een militante groepering die banden heeft met de Noord-Afrikaanse tak van al-Qaeda. Die claimde de aanslag op het restaurant als vergelding voor satirische afbeeldingen van de profeet Mohammed in Charlie Hebdo.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden