Terrorismeklacht tegen separatist en ex-premier Catalonië vervalt
MADRID (ANP/AFP) - Opperrechters in Spanje hebben een onderzoek naar vermeend terrorisme door de voormalige premier van Catalonië Carles Puigdemont vanwege vormfouten geseponeerd. Puigdemont vluchtte in 2017 naar België na een mislukte poging om op eigen houtje Catalonië af te scheiden. Sindsdien lopen er een enkele processen tegen hem onder meer voor hoogverraad en fraude.
Puigdemonts separatistische partij steunt in het Spaanse parlement de regering van de sociaaldemocraat Pedro Sanchez. Die heeft voor een meerderheid in het parlement in Madrid de steun nodig van kleine separatistische partijen. Eind mei nam het parlement een amnestiewet aan om separatistische leiders niet langer te vervolgen. Tegen Puigdemont lopen echter meerdere zaken. De procedure die over terrorisme gaat, is nu geschrapt, melden Spaanse basis op basis van het hooggerechtshof.
Meer uit Buitenland
SONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
9 uur geleden