Terreurorganisatie Islamitische Staat claimt aanslag bij Moskou
MOSKOU (ANP/AFP) - De terreurorganisatie Islamitische Staat (IS) claimt achter de aanslag bij Moskou te zitten. Bij de schietpartij in een muziekcomplex, kort voor een popconcert, kwamen zeker veertig personen om het leven. Er brak ook brand uit.
IS-strijders vielen een grote bijeenkomst van christenen aan in Krasnogorsk, aan de rand van de Russische hoofdstad Moskou, staat in een verklaring op het sociale medium Telegram. Ze doodden en verwondden honderden mensen en richtten grote vernielingen aan voordat ze zich veilig terugtrokken naar hun bases, luidt de tekst verder.
Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN zouden Amerikaanse inlichtingendiensten de Russen gewaarschuwd hebben voor IS-aanvallen. Sinds november zou er "redelijk specifieke" informatie zijn. Het is echter niet duidelijk of dit de reden was voor de waarschuwing begin maart van de Amerikaanse ambassade in Moskou voor een aanslag "de komende 24 uur".
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
5 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
8 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
9 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
10 uur geleden