Terreurorganisatie Islamitische Staat claimt aanslag bij Moskou
MOSKOU (ANP/AFP) - De terreurorganisatie Islamitische Staat (IS) claimt achter de aanslag bij Moskou te zitten. Bij de schietpartij in een muziekcomplex, kort voor een popconcert, kwamen zeker veertig personen om het leven. Er brak ook brand uit.
IS-strijders vielen een grote bijeenkomst van christenen aan in Krasnogorsk, aan de rand van de Russische hoofdstad Moskou, staat in een verklaring op het sociale medium Telegram. Ze doodden en verwondden honderden mensen en richtten grote vernielingen aan voordat ze zich veilig terugtrokken naar hun bases, luidt de tekst verder.
Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN zouden Amerikaanse inlichtingendiensten de Russen gewaarschuwd hebben voor IS-aanvallen. Sinds november zou er "redelijk specifieke" informatie zijn. Het is echter niet duidelijk of dit de reden was voor de waarschuwing begin maart van de Amerikaanse ambassade in Moskou voor een aanslag "de komende 24 uur".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.
3 minuten geledenTBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.
32 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
10 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
12 uur geleden