Terreinen Bevrijdingsfestivals stromen vol met bezoekers
DEN HAAG (ANP) - Met nagenoeg geen wolkje aan de lucht stromen de Bevrijdingsfestivals in het land vol met bezoekers. Na twee sobere coronajaren kunnen de 5 mei-festiviteiten dit jaar weer plaatsvinden. In Assen is het zelfs zo druk dat de organisatie oproept voorlopig niet naar het festivalterrein aan de Baggelhuizerplas te komen.
Wie in Utrecht de vrijheid wil vieren, moest in de middag wat geduld opbrengen. Om via de enige ingang naar het festivalterrein in park Transwijk te komen om daar op het gras te genieten van muziek, een drankje en een hapje, moesten bezoekers enige tijd in de rij staan. Op foto's op sociale media was een lange rij te zien met bezoekers die wachten voor er gedanst kon worden op 77 jaar vrijheid. "Het was een tijdje wat drukker, maar het loopt nu weer goed door", aldus een woordvoerster. "We hebben nog genoeg plek op het terrein, dus iedereen is nog welkom bij het festival."
In Zwolle bezoeken naar schatting van de politie donderdag ruim 130.000 mensen de binnenstad, het Bevrijdingsfestival Overijssel, of Dance4Liberation bij de Wijthmenerplas. De twee festivals kunnen respectievelijk 120.000 en 30.000 feestende mensen ontvangen.
Voor het festival in Groningen waren donderdagochtend 20.000 kaartjes verkocht. Bij wijze van proef kost een kaartje daar 5 euro en 91 cent voor servicekosten, maar mensen met een kleine beurs konden gratis naar binnen. Het is de enige plek van de veertien steden waar het Nationaal Comité 4 en 5 mei een festival organiseert waar de entree geld kost.
Meer uit Binnenland
HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
19 uur geleden