Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terreinen Bevrijdingsfestivals stromen vol met bezoekers

Terreinen Bevrijdingsfestivals stromen vol met bezoekers

DEN HAAG (ANP) - Met nagenoeg geen wolkje aan de lucht stromen de Bevrijdingsfestivals in het land vol met bezoekers. Na twee sobere coronajaren kunnen de 5 mei-festiviteiten dit jaar weer plaatsvinden. In Assen is het zelfs zo druk dat de organisatie oproept voorlopig niet naar het festivalterrein aan de Baggelhuizerplas te komen.

Wie in Utrecht de vrijheid wil vieren, moest in de middag wat geduld opbrengen. Om via de enige ingang naar het festivalterrein in park Transwijk te komen om daar op het gras te genieten van muziek, een drankje en een hapje, moesten bezoekers enige tijd in de rij staan. Op foto's op sociale media was een lange rij te zien met bezoekers die wachten voor er gedanst kon worden op 77 jaar vrijheid. "Het was een tijdje wat drukker, maar het loopt nu weer goed door", aldus een woordvoerster. "We hebben nog genoeg plek op het terrein, dus iedereen is nog welkom bij het festival."

In Zwolle bezoeken naar schatting van de politie donderdag ruim 130.000 mensen de binnenstad, het Bevrijdingsfestival Overijssel, of Dance4Liberation bij de Wijthmenerplas. De twee festivals kunnen respectievelijk 120.000 en 30.000 feestende mensen ontvangen.

Voor het festival in Groningen waren donderdagochtend 20.000 kaartjes verkocht. Bij wijze van proef kost een kaartje daar 5 euro en 91 cent voor servicekosten, maar mensen met een kleine beurs konden gratis naar binnen. Het is de enige plek van de veertien steden waar het Nationaal Comité 4 en 5 mei een festival organiseert waar de entree geld kost.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

12 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

12 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

13 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

15 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

18 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

19 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

19 uur geleden