Terre des Hommes mist ontwikkelingssamenwerking in troonrede
DEN HAAG (ANP) - Kinderrechtenorganisatie Terre des Hommes vindt het jammer dat koning Willem-Alexander in zijn troonrede niets over ontwikkelingssamenwerking heeft gezegd. "Dit was het moment voor een boodschap met meer solidariteit en een reikende hand richting de mensen die onze hulp hard nodig hebben", vindt directeur Julie Verhaar. Volgens haar is het goed dat de koning opriep "om naar elkaar te luisteren", maar Terre des Hommes vindt dat in die oproep ook oog moet zijn voor mensen die niet in Nederland wonen.
Het kabinet-Schoof kondigde vorig jaar bezuinigingen op ontwikkelingssamenwerking aan. Toenmalig PVV-minister Klever meldde te willen snijden in onderwijs, vrouwenrechten, klimaat en VN-organisaties.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
4 dagen geleden