Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terrassenacties beëindigd na waarschuwingen

Terrassenacties beëindigd na waarschuwingen

BREDA (ANP) - Op diverse plekken in Nederland hebben horecaondernemers dinsdag hun terras enige tijd geopend. Op een aantal locaties zijn mensen er ook voorzien van een hapje en een drankje. De actie was opgezet door ondernemers van tientallen regionale afdelingen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN), maar werd korte tijd daarna beëindigd nadat waarschuwingen werden uitgedeeld door politie en handhavers.

Het zwaartepunt van actie waarmee werd geprotesteerd tegen de coronasluiting van de horeca lag in Breda. Op diverse plekken in de stad zetten kroegeigenaren even na 12.00 uur hun tafels en stoelen buiten, keurig op 1,5 meter afstand van elkaar. De terrassen stroomden snel vol en er werd de nodige koffie en bier geschonken. Na ongeveer een half uur sloten de terrassen omdat gemeenten dreigden met het opleggen van een coronaboete. Die bedraagt ongeveer 4000 euro.

Johan de Vos, woordvoerder van de groep afdelingen van KHN, opende ook het terras bij zijn eigen kroeg Boerke Verschuren in Breda. Ook het naastgelegen café Moeke deed mee. Nadat De Vos werd aangesproken door agenten en handhavers, sloot hij het terras. "We hebben een statement afgegeven en laten zien dat we op een verantwoorde manier kunnen opengaan", zei De Vos.

De horecaondernemer verkeerde in het ongewisse of hij alsnog een boete tegemoet kan zien. Een woordvoerster van de gemeente Breda laat desgevraagd weten dat het "vooralsnog bij een waarschuwing blijft". Er was al een crowdfundingsactie gestart om een eventuele boete te betalen. De teller staat op meer dan 6500 euro.

De gevel en het terras van De Vos' café werden de afgelopen nacht besmeurd met ketchup. Ook hebben onbekenden posters met de tekst 'Johan de V en Paul D. Opengaan = bloed aan je handen. Opruiing is bij wet verboden' aangebracht. Die 'tegenactie' was voor de ondernemer geen reden het terras binnen te houden.

Niet alleen in Breda gingen terrassen open. Ook in onder meer Amsterdam, Haarlem, Rotterdam en Arnhem werden stoelen en tafels buitengezet.

Meer uit Binnenland

Eenrichtingsverkeer IJssel opgeheven

ARNHEM (ANP) - Schepen kunnen voorlopig weer in beide richtingen over de IJssel tussen Arnhem en Zutphen varen. De stand van de rivier is gestegen en daarom wordt het eenrichtingsverkeer maandag opgeheven, laat Rijkswaterstaat weten.

55 minuten geleden
Staatssecretaris: verouderde dierentuinen moeten vernieuwen

DEN HAAG (ANP) - Dierentuinen die al jarenlang werken met een verouderde vergunning moeten gaan vernieuwen, vindt staatssecretaris Silvio Erkens (VVD, Dierenwelzijn). Volgens hem voldoen sommige dierentuinen niet aan huidige standaarden voor bijvoorbeeld dierenwelzijn, omdat zij daar alleen op getoetst worden bij een nieuwe vergunningaanvraag. Omdat vergunningen voor onbepaalde tijd zijn afgegeven, kunnen dierentuinen dit jarenlang uitstellen.

1 uur geleden
Droge zomer kost waterschappen miljoenen euro's aan maatregelen

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen zomer miljoenen euro's moeten uitgeven aan droogtemaatregelen. Het gaat dan onder meer om het plaatsen van tijdelijke pompen, inspecties van dijken, extra maairondes, herstel van scheuren in dijken en het opruimen van dode vissen. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs de 21 waterschappen.

1 uur geleden
Ruim drie op tien Nederlanders praten nooit over orgaandonatie

DEN HAAG (ANP) - Ruim driekwart van de Nederlanders geeft aan orgaan- en weefseldonatie belangrijk te vinden, maar bijna een derde praat daar nooit over. Dit blijkt uit representatief onderzoek dat de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) liet doen naar de houding tegenover orgaandonatie onder Nederlanders tussen de 18 en 60 jaar.

2 uur geleden
Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

14 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

17 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

18 uur geleden