Terpstra pleit voor numerus fixus bepaalde mbo-opleidingen
DEN HAAG (ANP) - Er moet een rem komen op mbo-scholen die mensen opleiden voor beroepen waar nauwelijks vraag naar is. En beroepsopleidingen die studenten klaarstomen voor sectoren waarin sprake is van een arbeidstekort, dienen juist extra geld te krijgen. Daarvoor pleit VNO-NCW-bestuurder en voorzitter van Techniek Nederland Doekle Terpstra in een interview in het AD.
"Geef mbo'ers een bonus als ze een techniekopleiding afronden. Nu ga ik vloeken in de kerk: ik vind ook dat een beroepsopleiding voor een sector met een tekort aan medewerkers, zoals de techniek, extra geld moet krijgen. En overal in het mbo waar sprake is van een overschot, moet een numerus fixus komen", aldus Terpstra tegen de krant. "Waarom zouden we geen plafond willen aan het aantal mensen dat kiest voor 'stropdasberoepen', die uitstervend zijn? Anders gooien we publiek geld in een put."
De VNO-NCW-bestuurder wijst op de forse tekorten aan arbeidskrachten in de installatietechniek. Wat hem betreft valt de meeste winst te behalen door nieuwe aanwas vanuit de opleidingen. "Daar gaat het niet goed, en dus dringen we bij onderwijsminister Dijkgraaf aan op een actieplan voor het techniekonderwijs."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het was warmer dan normaal in de eerste helft van de meteorologische herfst, die op 1 september begon. Volgens Weeronline lag de gemiddelde temperatuur op 15,6 graden, terwijl dat normaal gesproken 14,0 graden is. Ook scheen de zon vaker en viel er minder regen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inbrekers sloegen in het derde kwartaal minder vaak toe. De politie registreerde in juli, augustus en september minder dan 4500 inbraken, tegenover zo'n 4900 in dezelfde periode vorig jaar. Het is de sterkste daling in het derde kwartaal sinds 2022. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van politiegegevens.
2 uur geledenBERKEL EN RODENRIJS (ANP) - Op de Noordeindseweg in Berkel en Rodenrijs, even ten noorden van Rotterdam, is in de nacht van woensdag op donderdag een grote brand uitgebroken bij een autobedrijf. Even voor 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, zo laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.
7 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Staatssecretaris voor Koninkrijksrelaties en Slagvaardige Overheid Eric van der Burg heeft woensdag tijdens een bezoek aan Bonaire zijn zorgen geuit over "politieke inmenging in de ambtelijke organisatie" op het eiland. "Ik maak me daar echt zorgen over." Hij benadrukte tijdens een persconferentie dat hij "signalen hierover heeft gekregen".
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid is woensdagavond ingezet rond de Sneeuwbalweg in Amsterdam-Noord. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving van AT5. Volgens de woordvoerder kwam de brandweer aan het einde van de middag af op een melding van een brand buiten en werd het onrustig in de buurt toen de brandweer die wilde blussen.
13 uur geleden