Terpstra: een beter mountainbikeparcours kan ik me niet wensen
IZU (ANP) - Anne Terpstra is lyrisch over het olympische mountainbikeparcours. "Dit is bijna perfect voor mij. Een beter parcours kan ik me eigenlijk niet wensen", zegt de 30-jarige geboren Zeeuwse. "Als straks de race gaat zoals ik die voor me zie, dan ben ik zeker een kandidaat voor een medaille."
Ze heeft dat parcours in de buurt van Izu, op enkele uren rijden van Tokio, twee jaar geleden al eens getest. "Toen had ik er meteen een goed gevoel op en gelukkig is dat niet veranderd. Er zitten wel vijf of zes beklimmingen in die steil zijn, de afdalingen zijn technisch lastig en op de vlakke stroken kun je goed doorrijden", licht ze toe. Maar waar ze vooral blij mee is, zijn de stenen als ondergrond. "Ik woon in Duitsland en train daar op stenen en daar voel ik me het beste op."
Terpstra heeft ook over haar vorm niet te klagen. "Die is goed. Ik doe tot aan de race komende dinsdag rustig aan om topfit aan de start te verschijnen, maar ik heb wel al wat rondjes op snelheid gereden en goed gekeken welke lijnen het beste zijn en dat ging allemaal zo goed. Ik heb echt heel veel zin in de wedstrijd."
Lekker rustig
De meervoudig Nederlands kampioene, winnares van het zilver bij de laatste EK, is voorts lovend over haar verblijfplaats in Japan. "We zitten hier met de mountainbikers bij elkaar en zo afgelegen van de rest is dat best lekker rustig. Als groep hebben we het ook heel fijn met elkaar."
Terpstra reed dit seizoen wel top 10, maar kwam nog niet op het podium en ze geldt ook niet als absolute topfavoriete voor olympisch goud. Die status is weggelegd voor de Française Loana Lecomte, die alle wereldbekerwedstrijden van dit seizoen op haar naam schreef. "Maar dat hoeft niets te zeggen. Aan die zegereeks komt vast een keer een einde en misschien wel hier. Als het bij mij allemaal klopt, kan ik echt meedoen om de medailles, maar er zijn veel vrouwen die sterk zijn. De concurrentie is groot, er zijn wel tien tot vijftien kandidaten voor het podium."
De Zeeuwse was er vijf jaar geleden ook bij in Rio, toen ze door een dopinggeval bij een Russin op het allerlaatste moment werd toegevoegd aan het deelnemersveld en naar een knappe vijftiende plaats reed. "Dat was mijn beste race in dat jaar en ik heb er toen intens van genoten. Het is hier in Japan vanwege corona heel anders, maar ik hoop dat de ervaring net zo mooi wordt."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden