Terpstra: een beter mountainbikeparcours kan ik me niet wensen
IZU (ANP) - Anne Terpstra is lyrisch over het olympische mountainbikeparcours. "Dit is bijna perfect voor mij. Een beter parcours kan ik me eigenlijk niet wensen", zegt de 30-jarige geboren Zeeuwse. "Als straks de race gaat zoals ik die voor me zie, dan ben ik zeker een kandidaat voor een medaille."
Ze heeft dat parcours in de buurt van Izu, op enkele uren rijden van Tokio, twee jaar geleden al eens getest. "Toen had ik er meteen een goed gevoel op en gelukkig is dat niet veranderd. Er zitten wel vijf of zes beklimmingen in die steil zijn, de afdalingen zijn technisch lastig en op de vlakke stroken kun je goed doorrijden", licht ze toe. Maar waar ze vooral blij mee is, zijn de stenen als ondergrond. "Ik woon in Duitsland en train daar op stenen en daar voel ik me het beste op."
Terpstra heeft ook over haar vorm niet te klagen. "Die is goed. Ik doe tot aan de race komende dinsdag rustig aan om topfit aan de start te verschijnen, maar ik heb wel al wat rondjes op snelheid gereden en goed gekeken welke lijnen het beste zijn en dat ging allemaal zo goed. Ik heb echt heel veel zin in de wedstrijd."
Lekker rustig
De meervoudig Nederlands kampioene, winnares van het zilver bij de laatste EK, is voorts lovend over haar verblijfplaats in Japan. "We zitten hier met de mountainbikers bij elkaar en zo afgelegen van de rest is dat best lekker rustig. Als groep hebben we het ook heel fijn met elkaar."
Terpstra reed dit seizoen wel top 10, maar kwam nog niet op het podium en ze geldt ook niet als absolute topfavoriete voor olympisch goud. Die status is weggelegd voor de Française Loana Lecomte, die alle wereldbekerwedstrijden van dit seizoen op haar naam schreef. "Maar dat hoeft niets te zeggen. Aan die zegereeks komt vast een keer een einde en misschien wel hier. Als het bij mij allemaal klopt, kan ik echt meedoen om de medailles, maar er zijn veel vrouwen die sterk zijn. De concurrentie is groot, er zijn wel tien tot vijftien kandidaten voor het podium."
De Zeeuwse was er vijf jaar geleden ook bij in Rio, toen ze door een dopinggeval bij een Russin op het allerlaatste moment werd toegevoegd aan het deelnemersveld en naar een knappe vijftiende plaats reed. "Dat was mijn beste race in dat jaar en ik heb er toen intens van genoten. Het is hier in Japan vanwege corona heel anders, maar ik hoop dat de ervaring net zo mooi wordt."
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
23 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
23 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
1 dag geleden