Ter Apel weer te vol, ook nog geen alternatief voor 2e Exloërmond
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag weer meer mensen overnacht dan de toegestane 2000, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het precieze aantal overnachters is nog niet bekend. "Er is te weinig uitstroom", laat een woordvoerder van het COA weten. "Alle vrije plekken worden ingevuld met mensen uit Biddinghuizen." Ook de nachtopvang in 2e Exloërmond sluit binnenkort. Daar is volgens de woordvoerder nog geen alternatief voor gevonden.
De opvang in Biddinghuizen moet uiterlijk 7 april leeg en schoon worden opgeleverd. Het COA wil het liefst aanstaande zaterdag alle mensen naar een andere opvangplek hebben verplaatst. Maandag zaten er volgens de woordvoerder nog 1100 mensen in Biddinghuizen. De zogeheten overlooplocatie in 2e Exloërmond, waar tweehonderd bedden staan, moet eind maart dicht. "Het blijft zoeken en afwachten of er oplossingen komen. Het is een moeizaam proces."
De woordvoerder zegt dat er hard wordt gewerkt aan nieuwe opvanglocaties. "We zijn onder andere mensen in hotels aan het plaatsen, maar dat gaat ook niet heel vlot. Veel mensen zijn daar niet blij mee." Zo spanden omwonenden van een hotel in Epe een kort geding aan nadat de gemeente had aangekondigd dat er 276 asielzoekers zouden worden opgevangen. De gemeente zag zich daarop genoodzaakt de noodopvang uit te stellen.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.
56 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
4 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
8 uur geleden